24. 3. 2009 Lucie Strouhová

První a čtvrtý gól jsem měl chytat, věděl Pöpperle

Dvě měsíce nestál v brance. Přesto měl být impulsem, kterým pozvedne skomírající mužstvo. Brankář Tomáš Pöpperle neměl snadný úkol, ale neobstál. První dva výpady na karlovarském ledě jistil, poté už se jen ohlížel. „Začali jsme tragicky, takhle se semifinále nehraje,“ soukal ze sebe.

Už na rozbruslení před zápasem bylo zřejmé, že nastoupí do zápasu. Tomáš Pöpperle nechytal dva měsíce, nyní na něj přišla řada. Dvě gólové šance v prvních minutách stihl zkrotit na své výstroji, poté se svezl s matným výkonem svých spoluhráčů. „Ráno na tréninku jsem se dozvěděl, že půjdu do brány. Neměl jsem to jednoduché, začali jsme tragicky. Přesně tak, jak jsme skončili třetí zápas a pak už se to těžko honilo,“ lámal ze sebe Pöpperle.

„Necítil jsem se špatně, chytalo se mi dobře. Udělal jsem všechno pro to, aby to takhle neskončilo. Bohužel mi tam přesto napadaly dvě branky, které jsem měl chytat,“ věděl mladý gólman, jenž si nejvíce vyčítá první a čtvrtý gól Energie. „Nešťastné momenty, měl jsem to mít.“

Tomáš Pöpperle
Ostrá slova po zpackané první třetině v kabině nepadala. „Něco jsme si řekli, ale bouřka ani být nemusela. Každý viděl, jak jsme hráli a nebylo zapotřebí křičet. Spíše jsme chtěli ještě zabrat, to se podařilo, ale srazil nás další špatný gól. Už bylo po zápase,“ pokrčil bezmocně rameny čtyřiadvacetiletý hokejista, jemuž v nejvyšší české soutěži nadstavbová část nevychází.

Zatím se doposud postavil ke dvěma zápasům, vždy střídal a za pár minut inkasoval porci sedmi branek. Snad zakletí. „Takhle na to nekoukám. Minulé play off je dávno za námi a dnes to byl zkrátka risk, který nevyšel,“ řekl mistr německé nejvyšší hokejové soutěže.

Na regeneraci nyní zbývají dva dny, poté bude na programu rozhodující zápasy sezóny. Půjde o všechno, jen vítězství se bude počítat. V opačném případě sezóna končí. „Musíme zapracovat na defenzívě. Mají až příliš mnoho šancí a prostoru,“ nastiňuje Pöpperle, na co se budou muset Pražané během tréninku zaměřit.