15. 9. 2007 Jakub Hlaváč, Vojtěch Gibiš

První domácí zápas je tu, mistr v něm narazí na Lítvínov!

Sparťané, show s názvem 02 extraliga opět otevírá své brány. Obhájce mistrovského titulu přivítá ve svém prvním domácím zápase Litvínov, a u toho byste neměli chybět! Navíc na tento den připadá významné jubileum, osmdesátiny totiž oslaví bývalý excelentní sparťanský obránce Karel Gut.
U gratulace rozhodně nebudou chybět ani další členové sparťanské síně slávy. Tento jedinečný den můžete využít i Vy a získat cenné podpisy přítomných sparťanských veteránů. Na každého navíc čeká dárek!

O soupeři ...
Hokejisté z Litvínova mají v letošní sezóně velké ambice. Rádi by se probojovali do play off, které jim v posledních dvou ročnících extraligy uniklo. Za případné prolomení bran vyřazovací části mají hráči slíbené tučné odměny. Klub změnil generálního sponzora, stala nově se jím společnost Benzina. Do mužstva před sezonou přišel zkušený brankář Franěk. Ten naposledy působil v německém Iserlohnu a sparťanští fanoušci si ho jistě velmi dobře pamatují z mnoha bitev proti městskému rivalovi Slavii, jejíž barvy též hájil. Útok posílil Vladimír Machulda, navrátilec z dánského Herningu. Mezi další opory budou pravděpodobně patřit zkušení Jan Benda nebo Daniel Branda. První utkání Litvínovu vyšlo, Znojemské Orly porazil přesvědčivě 4:2.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
V mužstvu Severočechů narazíme hned na dva olympijské vítěze z Nagana. Obrovitý obránce s vizáží kulturisty Jiří Šlégr je známý svou důraznou hrou na hranici pravidel a zároveň jako obrovský bavič litvínovských fanoušků.Robert Reichel. Jeho góly a nápadité přihrávky by měly pomoci vyhrávat důležité a vyrovnané zápasy. Zároveň pak určuje chod klubu z kanceláře sportovního manažera. Velkým snem tohoto patriota je návrat všech slavných odchovanců Litvínova do mateřského klubu a následné vítězství v extralize.
Vzájemné zápasy v loňské sezony:
K prvnímu vzájemnému utkání se sešly oba týmy na ledě T-Mobile Arény. Nejprve to vypadalo na pořádný debakl domácích. V 51. minutě prohrávala Sparta 5:1! Bojovníci v rudých dresech však zabrali a utkání dokázali během posledních osmi minut vyrovnat. Petr Ton k tomu přispěl dvěma góly. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli nakonec úspěšnější hosté. Za vítězství 6:5 po samostatných nájezdech si z Prahy odvezli dva body.

I v druhém utkání Sparta těsně podlehla. Na vroucím litvínovském ledě vedli domácí již v první minutě, kdy dvojnásobnou přesilovku využil Reichel. Vítězný gól vstřelil naopak ve vlastním oslabení Branda, Stehlík již pouze snížil na konečných 2:1 pro Litvínov.

Třetí utkání přesvědčivě ovládla Sparta. Dvě branky v tomto zápase vsítil ostrostřelec Hlaváč, po jedné si pak připsali Hlinka, Tabaček a Netík. Diváci také se zájmem sledovali několik šarvátek mezi Šlégrem a mladíkem Langhammrem. V závěru měla Sparta ještě řadu šancí vstřelit šestý gól, ale i po výhře 5:2 byli všichni domácí fanoušci nadmíru spokojeni.

Do posledního vzájemného klání měla famózní vstup Sparta, v deváté minutě vedla již 3:0. Litvínovští ale ukázali, že ani pro ně není žádný zápas ztracený. Po základní hrací době bylo skóre vyrovnané 4:4. Prodloužení o vítězi nerozhodlo. V nájezdech si lépe počínali sparťané - Kratěna i Ton proměnili, zatímco Reichel s Prorokem Dubu nepřekonali. Po zisku dvou bodů za výhru 5:4 v samostatných nájezdech vládla v mužstvu spokojenost.

O Spartě:
První utkání nového ročníku Spartě nevyšlo podle představ, ve Zlíně prohrála nejtěsnějším rozdílem 1:2. V zápase si pražský tým vytvořil řadu šancí, které však nedokázal využít. Zatím se tedy nepodařilo nahradit ofenzivní esa Hlinku, Hlaváče a Kratěnu, ale všichni příznivci holešovického klubu věří, že doma už se nové posily Vaic, Nedvěd, Havel a Melichárek představí v tom nejlepším světle. Tým bude také velmi spoléhat na podporu skvělého publika a jistě pro úspěch udělá maximum.
Ve Spartě nejvíce září:
Skvělou formu potvrdil ve Zlíně Tomáš Duba. Mužstvo několikrát podržel a potvrzuje ta předsezónní prognózy, že bude oporou celé Sparty. Je vidět, že si do extraligy přenesl pohodu z přípravných utkání, ve kterých se mu dařilo. Především v zápasech proti české reprezentaci do dvaceti let a Mladé Boleslavi předvedl výborný výkon a nenašel na něj recept jediný útočník soupeřů. Usměvavý obránce František Ptáček vstupuje do sezóny především s defenzivními úkoly, ale byl to právě on, kdo ve Zlíně překonal Murína. Férový bek s minimem trestných minut i letos povede mužstvo Sparty jako kapitán. Na konci léta si vyzkoušel i práci modela, když se s celou rodinou zapojil do fotografování nové kolekce oblečení Sparty.
O zápase:
Zápas se hraje 16. 9. 2007 v pražské T-Mobile Aréně a úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:00. Pro fanoušky je připravena řada doprovodných akcí. První 2000 návštěvníků například dostane od společnosti O2 Telefonica DVD se shrnutím loňské sezóny. Celý večer se pak bude nést ve znamení oslav osmdesátých narozenin nezapomenutelného a již nyní legendárního obránce Sparty Karla Guta. Fanoušci budou moci získat podpis i dalších hráčů, kteří toho pro Spartu udělali mnoho a nesmazatelně se tak zapsali do její historie. Neváhejte přijít podpořit domácí tým v boji o první body do letošní extraligové tabulky.
Sestavy z minulého kola:
Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček, Černošek - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Vaic, Štrba - Dragoun, Langhammer, Melichárek - Zelenka, Havel, Hromas.
J. Hübl ml. - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Bahenský, Reichel, Kubinčák - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 4 - 3 - 0 5:5 2:2 3:1 1:1 4:1 3:1 4:3ts