9. 12. 2016 Jakub Borovský

První zápas, první gól. Skvělé, zářil Kern

Premiéru jako ze snu zažil teprve sedmnáctiletý hokejista pražské Sparty JAN KERN. V prvním zápase v Tipsport extralize nejen přihlížel vítězství Pražanů 5:1, sám se na něm totiž podílel jednou brankou, když ve třetí třetině vrátil svému týmu tříbrankové vedení. Na startu sezony ještě oblékal sešívaný dres rivala ze Slavie, nyní je ale už na správné straně barikády a v žádném případě nelituje: „Je to tu skvělé, super parta a navíc se daří celému týmu, což mě těší, protože chci vyhrávat.“

Premiérový zápas v extralize a hned první gól. Jak se to povedlo?
Jsem moc rád, že se mi podařilo dát gól hned v prvním zápase. Spoluhráči mi to skvěle přiklepli a já už jen zasunul puk do prázdné branky. Čekal jsem, až dostanu takovou příležitost, a snad jsem nezklamal.

Jak byste popsal váš gól, který dal vašemu týmu klid do posledních minut zápasu?
Nejdřív to začalo chybou v našem obranném pásmu, pak předvedl Kuba Škarek výborný zákrok a hned z protiútoku Cingy projel celé hřiště a poslal to před bránu, kde jsem měl hokejku. Tohle se musí dávat. Ale byla to krásná akce spoluhráčů.

Vy jste hrál odmalička za Slavii, kde jste stihl sehrát devět zápasů v první lize, ale radosti z gólu jste se nedočkal. Teď jste si odbyl premiéru v áčku Sparty a hned je z toho gól, čemu to přičítáte?
Od týmu i trenérů jsem cítil větší důvěru, kluci v kabině mě podpořili, což mi pomohlo i po psychické stránce. Cítím se tady mnohem líp než ve Slavii.

Není příliš obvyklé, aby slávista přestupoval do Sparty a naopak, jak se to stalo?
Když jsem dostal nabídku jít do Sparty, tak jsem ani na chvíli neváhal a hned ten den, co jsem ji obdržel, jsem přestoupil.  Je skvělé, že na Spartě jsem, ani nevím, jak se to semlelo, bylo to hrozně rychlý. Ale je to tu skvělé, super parta a navíc se daří celému týmu, což mě těší, protože chci vyhrávat.

Kdy jste se dozvěděl, že naskočíte do zápasu v Pardubicích?
Včera jsme hráli s juniory v Hradci a po zápase mi říkal trenér, že půjdu s áčkem na trénink, protože po Bernu byly nějaké problémy s kádrem. A dneska před tréninkem jsem se dozvěděl, že pojedu, Moc si vážím takové šance.

Byl jste nervózní, když jste věděl, že přijde velká premiéra?
Na tréninku jsem se na to snažil nemyslet, horší byla cesta autobusem a pak před zápasem. Tým mě ale moc podpořil a hrálo se mi velice dobře.

S gólmanem Škarkem jste spolu hráli v reprezentaci. Byla to pro vás vzpruha, že jste tu přece jen někoho znal?
Určitě, s Kubou se známe už hodně dlouho, on se mi snažil pomáhat a dneska zvládl zápas skvěle. Počínal si velice zkušeně a patří mu gratulace za výhru.

Jak to teď bude s vaší blízkou budoucností? Půjdete zpět do juniorů, nebo se zapojíte do tréninku s áčkem?
To se všechno ještě dozvím, nechám to na trenérech.

Útočník Jan Kern: První zápas ve Spartě a hned první extraligový gól. To znamená samozřejmě puk na památku.

Fotka zveřejněná uživatelem hcspartapraha (@hcspartapraha),

A tady i šťastný sedmnáctiletý střelec Jan Kern po vítězné premiéře v nejvyšší soutěži.

Fotka zveřejněná uživatelem hcspartapraha (@hcspartapraha),

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!