10. 1. 2007 Vojtěch Gibiš

Prvním soupeřem Sparty je MsHK Žilina

V pátek 12. ledna ve 13 hodin vstoupí Sparta do prestižního turnaje mistrů evropských zemí - Super Six. Prvním soupeřem ve skupině Alexandra Ragulina jí bude MsHK Žilina, loňský překvapivý mistr slovenské extraligy.
Žilině se však po úspěšné sezoně nedaří navázat na předchozí výsledky. Důvodem mohou být i odchody klíčových hráčů Špilára, Droppy, Lipovského či Kontšeka. Tým zkušeného trenéra Dušana Gregora se potácí až u dna tabulky, na předposledním místě má jen jednobodový náskok na poslední Skalici. Do Petrohoradu odlétli v úterý Žiliňané s bilancí čtyř porážek v řadě.

To nejsou jsou však jediné problémy, které klub ze Žiliny trápí. Aby se vůbec mohla Žilina turnaje Super Six účastnit, musela si vypůjčit šest set tisíc slovenských korun od slovenského hokejového svazu. Klub sužují finanční problémy, hráči dostávají výplaty se zpožděním. K pohodě nepřispívají ani rozmíšky uvnitř žilinské organizace.

Český fanoušek si může najít v sestavě slovenského týmu řadu známých jmen. V extralize působil třeba explzeňský Michal Straka, Hanzal, Lezo, Opatovský a další.

V prvním zápase v Petrohradu Žilina potvrdila, že na turnaj Super Six neodletěla jako favorit. Prohrálo totiž s Hämeenlinnou vysoko 7:0, na výhře se dvěmi asistencemi podílel i český útočník David Moravec.

Sestava Žiliny ze zápasu s Hämeenlinnou: Laco - Kusovský, Dlouhý, T. Slovák, Kivoň, J. Turoň, P. Frühauf, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Michal Straka - Hvila, Bulík, Gálik, - Opatovský, Lezo, Krajčí - Oravec, Groma, Lelkeš.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå