12. 4. 2007 Vojtěch Gibiš

Ptáček: Stále tahají za kratší konec provazu

Poslední krok k mistrovskému titulu se Spartě stále nedaří udělat. Pražané sice začali dobře, ale po individuálních chybách se skóre vyhouplo na hrozivých 5:0 pro domácí. Holešovičtí se totiž v posledních dvou zápasech nemohou prosadit v koncovce. Kapitán Sparty však zůstává klidný, sparťané v sérii nadále vedou 3:2.
Sparta mohla v Pardubicích využít druhý mečbol, ale nepovedlo se jí to. Holešovičtí opět zklamali v koncovce, Lašáka prostřelil jen sváteční střelec Ladislav Benýšek. “Hlavní rozdíl je v tom, že jsme přestali střílet branky. Uvidíme, co se s tím dá dělat. Někdy to tam padá, někdy ne. Je to prostě sport,“ lakonicky konstatoval zadák Ptáček.

Ptáček vystihl jádro sparťanského problému. Spartě se totiž nedaří to, co ji zdobilo v prvních třech zápasech. Nevycházejí jím brejky, nedaří se využívat přesilovky. “Střely v přesilovkách máme, ale létá nám to vedle. To, co nám tam padalo předtím, tak teď nepadá,“ povzdechl si dvaatřicetiletý hráč. “Lašák chytá pořád stejně. Problém je u nás v neproměňování šancí,“ dodal ještě Ptáček.

Lašáka neprostřelil ani Ptáček v závěru zápasu při přesilovce. Na jeho střelu od modré čáry vytáhl semafor, který domácí obecenstvo odměnilo frenetickým potleskem. “Lašák ten zákrok pěkně prodal pro lidi, ta střela šla vedle. Chtěl být vidět a nechat se od lidí vytleskat. Ale to k tomu patří. Když se brankáři vede, tak předvádí podobné kousky,“ komentoval sparťanský odchovanec.

Podobně jako při čtvrtém finále vstřelily Pardubice první branku, a po ní přidaly i druhou a třetí. Ptáček však popíral, že by je první inkasovaná branka srazila psychicky dolů. “První gól nás nesrazil. Podle mého jsme hráli výborně, ale dostali jsme dvě branky. Tak to v play off bývá. Hrajete třeba lépe než soupeř a prohrajete,“ analyzoval nepovedené utkání zadák Sparty.

Podobně jako se v prvních třech utkáních nevedlo Lašákovi, nejsou v nejlepší formě nyní ani oba sparťanští brankáři. Trenéři se ve finále poprvé dokonce rozhodli po třetím gólu vystřídat Tomáše Dubu. “Tomáše však neustále povzbuzujeme. Ale jednou se hráči daří, podruhé ne, je to normální. Máme teď necelé dva dny na to, abychom se dobře připravili a Pardubice doma porazili,“ hlásil Ptáček. “Stále v sérii vedeme. Pardubice pořád tahají za kratší konec provazu.“

Kapitán obhájců mistrovského titulu se nechtěl dlouho nepodařeným zápasem zaobírat. V autobuse ještě o tomhle zápase pokecáme, pak už na něj zapomenu a ráno se začnu připravovat na nové utkání.“ Nočních můr se vášnivý motorkář neobává. “Přijdu domů, něco sním a usnu, nemám s tím problém. Doufám jen, že se mi nebude tenhle zápas přehrávat před očima. Uvítal bych nějaké veselejší historky,“ usmál se obránce, který si kromě Sparty zahrál i v Karlových Varech.

V pátek nebudou sparťané trénovat v T-Mobile Aréně, páteční house party je vyžene na letňanský stadion bratří Kučerů. Pro Holešovické by to mohlo být vítané vytržení ze stereotypních tréninků. “Na to se hledí během sezony, v play off je to jiné. V play off se do kabiny těšíme, utkání mají totiž úplně jiný náboj než v základní části. Může to být nějaká změna, ale je to spíše sranda, jak se přesouváme oblečení v autobuse.“

Pak už Ptáčka čeká běžný hokejový pátek, finále – nefinále. Znejistil jen při zjištění, že bude pátek třináctého. “Zalezu domů a nikam nepůjdu. (smích) Ne, bude to běžný den. Po tréninku si schrupnu a pak asi vyrazíme na víkendový nákup,“ plánoval si Ptáček den před třetím sparťanským mečbolem.

×
Dnes v 15:00 | Jun.
EC Red Bull Salzburg (AUT)
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů

​Sparťanská krev letos přilákala opět více dárců