3. 1. 2017 Petra Pilbauerová

Puk si nechám, říká Řepík po svém prvním gólu

Výjimečný den pro celou nejvyšší soutěž, pro Spartu, ale také pro MICHALA ŘEPÍKA. Ten totiž v utkání 35. kola proti Kometě Brno prolomil střeleckou bariéru a pomalu, ale jistě se tak vrací zpět do své obvyklé formy. Už ve druhé minutě zasel semínko k velkému úspěchu na brněnském ledě, odkud se se třemi body vrátily prozatím jen Pardubice. S podstatně větším rozdílem a po výborném výkonu zde zvítězila také Sparta.

Poslední zápasy s brněnskou Kometou provází různé výjimečné nebo minimálně zajímavé události. A ani to poslední nebylo výjimkou. V úterý 3. ledna 2017, slaví česká nejvyšší soutěž své 80. jubileum. Za osmdesát let existence odehrála Sparta s Kometou v součtu 178 ligových utkání, přičemž to poslední skončilo osmdesátým vítězstvím Sparty. A právě v tomto výjimečném utkání vstřelil Michal Řepík svůj první gól v dresu sparťanského A-týmu.

„Ta branka mě velmi těší. Dnes jsem se cítil o něco lépe než v předchozích zápasech a vstřelený gól mi to i potvrdil. Uklidnil mě,“ těší Řepíka. Jeho úvodní branka byla zárodkem pro pozdější velký úspěch, který Sparta po domácích prohrách s Chomutovem a Zlínem nutně potřebovala. Na brněnském ledě se radovala dohromady pětkrát, aby se po konci zápasu mohla bouřit celá střídačka. „Jsme šťastní. Postavili jsme se proti nelehkému soupeři a o to víc pro nás tato výhra znamená. V posledních domácích zápasech jsme neukázali náš skutečný potenciál. Dnes jsme na ledě předvedli výkon, který se od nás žádá na každém tréninku,“ pochvaluje si nový člen týmu.

Postavili jsme se proti těžkému soupeři a o to víc pro nás výhra znamená. Podařilo se nám ukázat přesně to, na čem pracujeme při trénincích.

Michal Řepík

Co vlastně bylo v herním projevu potřeba změnit? Domácím se totiž nedá upřít snaha, ze které během zápasu neslevili. „V první řadě jsme chtěli hrát v rámci pravidel. Dostávat se do forčekingu, dýchat soupeři na záda. Dva rychlé góly nám k tomu dost pomohly. První třetina byla v podstatě v naší režii, moc jsme jim toho nedovolili. Celý zápas jsme odehráli dobře,“ sumarizuje Řepík.

Ten do utkání naskočil s velkým apetitem. Není tedy divu, že skóroval už ve druhé minutě zápasu, když si Jekel nedokázal pohlídat jeho dorážku. A to hned v prvním střídání duelu při návratu do útoku k Lukáši Pechovi a Petru Kumstátovi. „Trenér s jednotlivými lajnami občas pohybuje, aby to fungovalo. Kluci hráli před mým příchodem dobře a já se snažím si s nimi vyhovět. Nemám s tím žádný problém, že zatím trochu putuji sestavou, ale samozřejmě doufám, že se někde usadím na delší dobu. Náš útok podle mě předvedl dobrý výkon. Pecháček mi po gólu hned puk přivezl, abych si ho mohl schovat,“ uzavírá.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Bitvu o první místo nevzdáváme

SPA - TRI 4:2 - Hranice sta bodů pokořena

Zikmund: Machymu musíme víc pomáhat

Sparťanská výzva: vzdát největší hold historie!