29. 4. 2010 Tisková zpráva

Radek Smoleňák podepsal smlouvu na dva roky!

První novou tvář v kádru pro příští sezonu Sparta oznámila již v offline rozhovoru s vedením klubu. Třiadvacetiletý útočník Radek Smoleňák nyní s klubem uzavřel platný kontrakt. „Jeho příchodem chceme rozšířit střední generaci hráčů v našem kádru, dohodli jsme se na dvouleté smlouvě,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Radek Smoleňák má zkušenosti ze zámoří, kde působil od roku 2004. Nyní se kladenský odchovanec vrací zpět do Čech a bude působit v dresu pražské Sparty. „Jsem rád, že přišla nabídka hrát za Spartu. Je to největší český klub, má svou historii a jsem tak rád, že nyní budu jeho součástí. Nemohu nikomu slíbit, že dám za sezonu dvacet nebo třicet gólů. Stoprocentně ale budu naplno makat v každém zápase, na ledě nechám všechno srdce a snad týmu v příští sezoně pomohu k co největšímu úspěchu, nejlépe zisku titulu,“ řekl Radek Smoleňák po podpisu smlouvy se Spartou.

„Potřebujeme provést obměnu kádru a Radek je progresivní a důrazný hráč. Když je potřeba, dokáže se na ledě doslova poprat a zjednat respekt. Toto Spartu dříve vždy zdobilo, nechyběli jí vysocí a důrazní hráči, ze kterých šla na první pohled obava. V této práci nám Radek určitě kromě jiného velice pomůže,“ uvedl Miloš Holaň, trenér holešovického týmu.

V nejbližších dnech Vám na webových stránkách hcsparta.cz přineseme profil Radka Smoleňáka se statistikami a rozhovor.