13. 4. 2024 Daniel Ryl

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Kapitán Michal Řepík měl v prodloužení dlouhého sedmého utkání proti Třinci na holi vítězný finálový gól, ale proti jeho střele se Ondřej Kacetl skvěle přesunul. I kvůli špatné koncovce se nakonec radoval soupeř, který zastavil naší cestu playoff už v semifinále. "Sezona proběhla celkem dobře, ale závěr je hořkej," mrzelo po utkání zkušeného lídra.

Je to pro tebe vzhledem k průběhu sezony a série největší zklamání ve Spartě?
Je to obrovská škoda. Vedli jsme 3:0, ale i když jsme vedli, Třinec v prvních zápasech strašně kousal a pak nás dotáhl. Byli jsme strašně blízko, abychom sérii uzavřeli, ale nepovedlo se nám to.

Chyběla nám v posledních čtyřech zápasech lepší koncovka?
Kromě prvního zápasu se nám těžko odskakovalo, abychom se v zápasech uklidnili. Šancí jsme měli dostatek i dneska, ale bohužel jsme góly nedali.

Mrzí o to víc tvoje velká šance, kterou Kacetl vychytal?
Jo, já jsem to bohužel nezvedl pod břevno a on se stihl přemístit. Neviděl jsem moc branku, byla to spíš intuice. Chtěl jsem to dát k tyčce, ale bohužel se přemístil a chytil to.

Otřáslo s námi vyrovnání v závěru, když přišlo podruhé za sebou?
Říkali jsme si, že do prodloužení chceme vstoupit dobře, ale když se to stane dvakrát za sebou, nejdou vám ruce i nohy a bojíte se hrát. Byli jsme v prvním prodloužení zakřiknutí, ale pak jsme se zvedli a našli dost sil, abychom měli šanci zápas ukončit.

Od finále nás v šestém utkání dělily dvě desetiny vteřiny, byla to velmi tvrdá rána na psychiku?
Nemyslím si, že by se to v Třinci zlomilo. Jeli jsme zpátky domů, byli jsme odhodlaní. Nebylo to tak, že bychom prohráli 0:3 a šli jsme do toho s hlavou dole. Chtěli jsme zvítězit.

Měla vliv na výsledek série i naše nedisciplinovanost?
Já sám se nebudu schovávat. V nevhodný moment přišel zkrat, byl jsem suspendovaný a týmu jsem nepomohl, i když kluci hráli dobře i beze mě.

Ovlivnilo sérii, že jsme nedokázali zlepšit špatné přesilovky ze základní části?
Dali jsme z přesilovky jeden gól, ale mohli jsme jich dát víc. Je to, jak říkáš. Přesilovky nebyly úplně optimální celou sezonu, ale kluci byli v oslabení skvělí a obětaví, což nám pomohlo ty přesilovky trošku vynahradit.

Vnímáš coby kapitán, že se tým alespoň posunul o kus dál?
Sezona proběhla celkem dobře, ale závěr je hořkej. Chtěli jsme postoupit do finále, ale cíl jsme bohužel nesplnili.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest