2. 4. 2024 Daniel Ryl

Řepík: Do druhého zápasu jdeme s pokorou!

Do semifinále jsme vstoupili pravou nohou a vítězstvím 3:0, když se o vítěznou trefu postaral v prostřední části kapitán Michal Řepík. "Musíme jít do druhého zápasu s pokorou, protože jsou nevyzpytatelní. Mají šikovné hráče. Musíme být stejně trpěliví, nenechat se vylučovat a nedávat jim přesilovky, kde ožívají," burcuje před středečním utkáním číslo dvě.

Bude se po první výhře lépe spát?
Jsem hlavně rád, že jsme do série vstoupili dobře, protože jsme měli dvanáct dní pauzu. Trénování bylo dlouhé a člověk neví, jak půjdou nohy a jak se bude cítit. Myslím, že se to povedlo. První vítězství před vlastními fanoušky je důležité. My se budeme snažit přidat druhé, abychom do Třince odjížděli za stavu 2:0

Vše načal tvůj hezký gól, vyšla celá akce na jedničku?
Trošku jsem se bál, že mi Růža puk vypíchne. (úsměv) Na štěstí jsem měl rychlost, a jelikož se snažím beky obcházet, rozhodl jsem se, že vystřelím přes obránce. Letělo to krásně na vyrážku.

Takový gól jsi dával i proti Liberci, je to tvoje ideální střelecká pozice?
V Liberci jsem byl trošku blíž, ale hodit puk na branku je taková intuice. Chtěl jsem to hodit na vyrážečku, takže jsem rád, že to tam padlo.

Zlomil první semifinále parádní gól Míry Formana ve vlastním oslabení?
Krásně ulít, udělal krásnou kličku a hrozně nám pomohl. Gól nás o trošku víc uklidnil, pak jsme hru trošku zavřeli a moc šancí jim nedali. A když jo, Kovy nás podržel, za což jsme rádi. Nebýt jeho, nějaký gól by asi padl.

Klíčem k úspěchu byla skvělá vhazování, pomohl nám návrat Vládi Sobotky?
Sob je jeden z nejlepších hráčů na buly v celé extralize. Hodně nám pomohl v obranném pásmu, kde vyhrál skoro všechna buly. I jeho zkušenosti jsou ve hře znát, takže jsme rádi, že se na semifinále mohl vrátit.

Pomůže nám úvodní výhra hlavně psychicky?
Pomůže, protože jsme měli dlouhou pauzu, takže mentálně na tom budeme dobře. Ale musíme jít do druhého zápasu s pokorou, protože jsou nevyzpytatelní. Mají šikovné hráče. Musíme být stejně trpěliví, nenechat se vylučovat a nedávat jim přesilovky, kde ožívají.

Rozhodne trpělivost?
Já celkem sleduju i ostatní série, kde moc gólů nepadá. Vyčkává se. Myslím si, že zápasy v Pardubicích nebyly jiné, naopak dost podobné. V playoff je takový trend, je to o trpělivosti a doufám, že v tom budeme dál pokračovat.AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Zajistěte si vstupenky na 7. semifinále

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!