31. 12. 2022 Daniel Ryl

Řepík: Dobrý turnaj, ukázal náš charakter

Oslavenec Michal Řepík si ke svým 34. narozeninám triumf na Spengler Cupu nenadělil, přesto byl po těsné finálové porážce s Ambri-Piotta s týmovými výkony na prestižním turnaji spokojený. "Turnaj se nám povedl. Doufám, že si výkony ze Spengleru přeneseme do extraligy a finále vyhrajeme u nás," zadoufal kapitán, kterému po utkání zpívalo k narozeninám sedm tisíc divaků.

Trofej jsme měli na dosah, odjíždíme s hlavami nahoře?
Turnaj se nám povedl. Kdyby nám to před turnajem někdo řekl, určitě bychom finále brali. Škoda, že se nám zase nepovedly nájezdy, které jsou trošku loterie. Byli v nich lepší, ale doufám, že si výkony ze Spengleru přeneseme do extraligy a finále vyhrajeme u nás.

Zvedli jste si dobrými výkony sebevědomí?
Určitě nám pomohly. Odehráli jsme těžké zápasy proti jiným soupeřům. Vyšlo to hezky, že jsme hráli proti týmům ze tří různých zemí. V semifinále jsme skvěle otočili zápas proti Örebu, což ukázalo charakter týmu. Budeme dál pracovat a soustředit se, abychom na naše výkony navázali v extralize.

Byl nezvyklý zážitek, když ti k narozeninám zpívalo sedm tisíc diváků?
Určitě, nečekal jsem to. Bylo to od fanoušků hezký, užil jsem si to.

Už za tři dny hrajeme domácí utkání s Motorem, jaký bude program?
Doufám, že nás čeká aspoň jeden den oddechu. (usmívá se) Vrátíme se zpátky, potrénujeme a připravíme se na těžké Budějovice. Jak jsem říkal, věřím, že budeme v těchto výkonech pokračovat.

SESTŘIH FINÁLE SPENGLER CUPU

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest