27. 1. 2017 Robin Mana

Řepík: Doufám, že se teď střelecky rozjedu

Vůbec poprvé se postavil ve sparťanském dresu proti týmu, se kterým v minulé extraligové sezoně získal titul. A repríza posledního finále v obráceném gardu pro něj znovu dopadla vítězně. Pod první výhru domácího týmu aktuální sezony v zápasech Sparty s Libercem se navíc podepsal úvodním gólem večera. "Spadlo to ze mě, to je pravda. Už jsem se potřeboval trefit, protože těch zápasů, kdy jsem nic nedal, už bylo hodně. Doufám, že se teď střelecky rozjedu," hodnotí duel s Libercem útočník MICHAL ŘEPÍK.

Michale, jak byste zhodnotil tento pro vás pikantní zápas?
Bylo to hodně těžký zápas. Liberec má skvělý tým, který zaslouženě vede tabulku. My jsme přesto vedli 2:0, ale udělali jsme dvě chyby, oni srovnali a to nás trochu srazilo. Naštěstí jsme se z toho dokázali v závěru dostat a po i trochu šťastnému odrazu nám to tam spadlo. Přestáli jsme oslabení v prodloužení, o to víc pak ta výhra v nájezdech těší.

Vraťme se k brance Liberce na 2:2 pět vteřin před pauzou. To byl asi trochu šok...
To byly góly jak přes kopírák. Takové chyby si nemůžeme dovolit. Konkrétně dnes to byl typický play off zápas a takový nedůraz si rozhodně nebudeme moci v těch klíčových zápasech dovolit.

Takže už se trochu cítíte být v rytmu play off?
Ano. Hrajeme Champions Hockey League a navíc potřebujeme ještě sbírat body v extralize, takže to tak určitě bereme.

Byly emoce větší právě proto, že šlo o Liberec?
Je to samozřejmě vyhrocené, a to i díky tomu, že je to repríza loňského finále. Z Liberce je to kousek, diváci jezdí, zajímá je to a tím zápasem žijí. Takže se není čemu divit.

Jaký je to pocit, stát ani ne po roce na druhé straně?
Ze začátku to bylo hodně zvláštní, protože drtivou většinu kluků z Liberce znám, ale po tom prvním střídání už to bylo v klidu. Snažil jsem se soustředit sám na sebe a na to, abychom udělali dobrý výsledek. Teď hraju za Spartu a o motivaci jsem rozhodně neměl nouzi. Moc jsem je chtěl porazit.

Asi jste se soustředil dobře, když z toho byl hned gól...
Spadlo to ze mě, to je pravda. Už jsem se potřeboval trefit, protože těch zápasů kdy jsem nic nedal už bylo hodně, a bylo to pro mě po zranění těžké. Doufám, že se teď střelecky rozjedu.

S Jardou Hlinkou a Petrem Vránou ten rozjezd asi nebude problém...
Kluci hrají super, já se snažím jim to hlavně nekazit a zapojit se do kombinace, (smích) Vytvořili jsme si celkem hodně šancí, akorát je musíme ještě lépe řešit, hlavně v přesilovkách. Myslím, že to bude zápas od zápasu lepší.

Gólová trefa v takovém zápase, to vás asi bude v kabině stát dost peněz, ne?
Něco tam určitě Pecháček vymyslí. To se asi dozvím zítra. (smích)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech