30. 10. 2022 Štěpán Křemen

Řepík: Musíme se více tlačit do branky

Sparťané doma podlehli Olomouci i přes povedenou první polovinu utkání o tři branky. Velmi těžko se utkání hodnotilo Michalovi Řepíkovi, který ale na dnešním výkonu viděl i pozitiva. „Myslím si, že jsme v první polovině odehráli možná nejlepší utkání v sezóně,“ vyzdvihl část výkonu. Nespokojený byl ale s produktivitou týmu a hrou v oslabení.

Zápas jsme měli dobře rozjetý, proč se nám ho nepodařilo dovést do úspěšného konce?
Těžko říct, polovinu zápasu jsme hráli výborně, neproměnili jsme spoustu šancí, třikrát jsme trefili tyčku. Potom nám jednou ujeli, z první šance dali gól a vzápětí si hned necháme dát druhý. Při nástupu do třetí třetiny jsme pak dostali ještě jeden a vypadalo to jako bychom se úplně rozložili.

Co je potřeba k tomu, abychom to zlomili?
Určitě musíme dávat víc gólů, bez toho se ten hokej hrát nedá. Šance na to rozhodně máme, musíme se mnohem víc tlačit do branky a ty příležitosti proměňovat. Samozřejmě je také potřeba hrát dobře dozadu a nedostávat tolik branek v oslabení, to také musíme hodně zlepšit.

Co jste si říkali o druhé přestávce?
Hlavně jsme si říkali, ať hrajeme v klidu, protože si myslím, že jsme v první polovině hráli možná nejlepší utkání v letošní sezóně. Ale bohužel ta slova přišla vniveč, protože jsme okamžitě dostali ještě v oslabení třetí branku a pak už jsme to tlačili do kopce.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf