3. 11. 2023 Matyáš Kot

Řepík: Musíme zlepšit začátky zápasů

Na Kladně se do sestavy vrátil kapitán Michal Řepík, jehož dvě trefy nám zajistily náskok a nakonec stačily na vítězství! "Jsme rádi za výhru, ale musíme zlepšit úvody zápasů. Nechceme, aby soupeř chodil do vedení, což se nám bohužel stává často," uvědomuje si zkušený střelec.

Stojí nás vedení soupeřů zbytečně moc sil?
Bavíme se o tom, nemůžeme přijít na to, proč se nám to děje. Musíme se na to zaměřit, protože se nám to stává zápas co zápas.

Je pozitivní, že i přesto dokážeme zápasy vyhrávat?
Jsme rádi, že jsme vyhráli. Kladno nám to znepříjemnilo, šli jsme do třetí třetiny s vedením o dvě branky. Jejich druhý gól byl šťastný, kotouč tam tečoval prostřední hráč, čímž je vrátil do hry. My měli jsme spoustu vyloučení, musíme se tomu vyvarovat. Bereme tři body, jsme rádi, že jsme je získali. Není to tu jednoduché. Kladno se zvedá a věděli jsme, že hrajou mnohem lépe, než hráli na začátku sezóny, takže tři body bereme.

V posledních vteřinách jsi diskutoval s rozhodčími, co jste řešili?
Myslel jsem si, že kotouč nahodili, a že to bylo jasné zakázané uvolnění. Rozhodčí mi vysvětloval, že jejich hráč tam byl první, samozřejmě tam jsou emoce a mysleli jsme si, že to byl jasný icing. Jak říkám, jsou to emoce a bylo to pouze vteřinu do konce, kdyby zbývalo více vteřin, bylo by to nepříjemné.

Je výhra důležitou odpovědí na porážku v Pardubicích?
Určitě. V Pardubicích to bylo o gól, jsme rádi, že jsme vyhráli a chtěli bychom udělat nějakou delší vítěznou sérii, abychom se cítili dobře. První krok je v neděli proti Plzni. Poté si odpočineme, dobře potrénujeme a připravíme se na další část.

Ty ses vrátil po pauze se střeleckou chutí, jak ses cítil?
Pár dní jsem předtím nebyl na ledě, ze začátku zápasu jsem se cítil nic moc. První gól byl trochu o štěstí, jejich hráč to tam tečoval. Co se týče druhého gólu, dobře jsme to tam sehráli. Dostal jsem to tam na prostředek a střela mi sedla. Určitě jsem za góly rád, poslední dobou mi tolik nepadaly. Doufám, že mi to pomůže v dalších výkonech.

Ale s Filipem Chlapíkem se asi spolupracuje parádně, že ano?
Určitě. Hráli jsme spolu celou přípravu, stále tam jsou nějaké mezírky, bavíme se o tom a chceme se zlepšovat. Doufám, že budeme ještě lepší a lepší.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík