15. 9. 2023 Lucie Citterbartová, Matyáš Kot

Řepík: Start sezony jsme zvládli dobře!

Jedním z nejdůležitějších strůjců vítězného vstupu do nové extraligové sezony byl dvougólový kapitán Michal Řepík. "Jsem rád, že jsem mohl pomoct týmu. Druhý gól byl sice náhodný, ale jsem za něj rád," pochvaloval si zkušený útočník, který nejprve otevřel skóre a ve druhé části zařídil důležitou trefou odskok na rozdíl dvou branek.

Co pozitivního si z prvního zápasu odnášíš?
Myslím, že jsme si určili tempo hry. Ve druhé třetině byla hra taková nahoru dolů, což se soupeři líbilo. My jsme takhle ale hrát nechtěli, třetí třetina už ale byla dobrá. Je to něco jiného než přípravné zápasy. Celkově jsme to podle mě zvládli dobře.

Je povzbudivé, že jsme se dvakrát nepoložili po vyrovnání a rychle zareagovali?
Celkem se nám to dařilo i v přípravě, kolikrát jsme prohrávali, a přesto jsme to dokázali zvrátit. Když už bychom prohrávali, nesmíme ztratit motivaci a dál si věřit. Prostě pokračovat v naší hře, chtít pořád hrát dál.

Bylo klíčové úspěšné ubráněné oslabení ve třech proti pěti?
Myslím si, že ano, kluci to parádně ubránili. Kdyby to možná skočilo o jeden gól, tak samozřejmě by byl soupeř více aktivní a zápas by se začal dramatizovat. Jsme rádi, že to tak dopadlo a dokázali jsme to ubránit.

Jak k vám na přesilovce zapadl Jani Lajunen, který hrál skvěle a dokonce dal gól v oslabení?
Je výborný. Je silný a vidí dobře hru, také dobře brání. Myslím si, že našemu týmu velmi pomůže. Do přesilovek se hodí, protože je velký a málokdo ho odstaví z předbrankového prostoru. Je to pro nás velice důležité.

Jak jste se popasovali se změnami v pravidlech, které třeba omezují diskuze s rozhodčím?
Měli jsme mítink s rozhodčími před posledním přípravném utkání s Libercem. Tam nám nová pravidla říkali a vyzkoušeli jsme si je v přípravě. Myslím, že jsme žádnou chybu neudělali, soupeř za diskuze dostal napomenutí. A to je podle mě dobře, je potřeba zbytečně nediskutovat, aby hra byla plynulá.

Na zápas dorazilo téměř deset tisíc fanoušků, užili jste si to?
Jsme velmi rádi, že lidé chodí v takovém počtu. Doufám, že až opadne to teplo, co je venku, budou fanoušci chodit fandit v ještě větším počtu. Potřebujeme, aby nám na utkáních pomáhali. Navíc máme nyní v areně novou kostku a je to takové hezké zpestření pro ně.

Cítíš velké nadšení jak právě z fanoušků, tak i týmu?
Je to 120. sezona Sparty, velké výročí, všichni tím žijí. My jako hráči se na to sice neupínáme, náš cíl je stejný, a to je vyhrát co nejvíce zápasů. Takhle to má podle mě každý tým. Doufám, že se nám bude v základní části co nejvíce dařit.

Je tato sezona jakýmsi závazkem, když je patronem Richard Žemlička?
Všichni patroni jsou legendy. Žemla byl vynikající hráč, vyhrál tu spoustu titulů. Určitě se tu sním budeme vídat. Budeme se snažit odměnit v základní části a poté playoff.

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty