29. 8. 2019 Dáša Šamanová

Řepík po výhře: Extraliga bude daleko tvrdší

Vítězstvím 3:1 na zimním stadionu v Poděbradech přetrhla Sparta vítěznou šňůru Mladé Boleslavi v přípravných utkáních. Středočeši totiž všechny čtyři předchozí zápasy vyhráli. Útočník MICHAL ŘEPÍK pomohl týmu třetím gólem a zároveň svým druhým po návratu do Sparty. „Byl to pro nás dobrý test. Ověřili jsme si konfrontaci s extraligovým týmem, to pro nás to bylo v přípravě teprve podruhé. Poznali jsme, co nás bude čekat v sezoně,“ těšilo po utkání úspěšného střelce, jenž už netrpělivě vyhlíží start Tipsport extraligy.

Dal jsi svůj druhý gól za Spartu, a to ve druhé třetině do poodkryté branky. Co na něj říkáš?
Protihráči nějak špatně vyhodili puk, zachytil ho Růža veprostřed, dvakrát vystřelil a já se motal kolem branky. Měl jsem to snadné, od Růži puk zapadl za gólmana a já jsem ho jen dorazil.

Byl pro tebe tento gól šťastnější oproti tomu se Ženevou, když tentokrát znamenal výhru?
Asi jo, pomohl jsem týmu vyhrát zápas. Ale za každý gól jsem rád.

2
Útočník Michal Řepík si v letní přípravě připsal dva góly.

Pro tým to byl osmý přípravný zápas, není příprava už moc dlouhá?
Dlouhé to je. Nehrál jsem sice všechny zápasy, ale i tak. Už se to naštěstí krátí, máme před sebou jen jeden zápas a sezona konečně začne.

Neztížila vám hru zima, která je pro poděbradský stadión typická?
Naopak to bylo super, protože je tu v kabinách hrozné vedro, takže se na ledě člověk alespoň trošku ochladil.

Mladá Boleslav vyhrála čtyři přípravná utkání, s námi poprvé prohrála. I tak je letos velmi ambiciózní. Co pro tebe tedy znamená tato výhra?
Byl to pro nás dobrý test. Ověřili jsme si konfrontaci s extraligovým týmem, to pro nás to bylo v přípravě teprve podruhé. Poznali jsme, co nás bude čekat v sezoně. Boleslav hrála dobře, ale my jsme dali o dva góly více.

Mohl zápas podle tebe alespoň trošku naznačit, jak bude probíhat sezona?
Uvidíme, je to jen příprava. Jim chyběli nějací hráči, my jsme také nehráli úplně v celé sestavě. A i když se člověk snaží hrát naplno, tak extraliga bude furt o trošku tvrdších soubojích a podobných věcech, takže je to těžké hodnotit předem. Čeká nás složitý začátek, musíme být dobře připraveni. Boleslav ale snad porazíme i příští týden.

Vaše formace s Vláďou Růžičkou a Markem Kvapilem na kontě dva góly. Dá se říct, že se vaše souhra každým zápasem zlepšuje? 

Já doufám, že jo. Pořád jsou tam věci, na kterých můžeme zapracovat. Třeba nějaká chyba v defenzivě, hodně se bavíme ale i o přesilovkách. Tam totiž dostáváme velkou důvěru a přesilovky většinou rozhodují zápas. Takže my musíme dávat góly, když už tam chodíme. Ale zbývá nám ještě čtrnáct dní do ligy, tak doufám, že to bude ještě lepší a budeme připravenější.

Co říkáš na fanoušky, kteří zaplnili celý poděbradský stadion?
Atmosféra byla super. Hala není tak velká, takže byla úplně plná, a přitom to bylo takové rodinné.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík