14. 1. 2003 MiG

Richter a Zelenka budou Spartě nadále chybět

Na marodce Sparty se usazují další hráči. Vedle Slováka Róberta Tomíka, kterého trápí koleno, nebudou v nejbližších týdnech trenérům k dispozici ani obránce Martin Richter a útočník Jiří Zelenka. Problémy obou mají kořeny v listopadové reprezentační přestávce.
Reprezentant Richter si ve Finsku přivodil zranění kolene. V souboji u mantinelu na něj spadl a narazil si ho. Vynechal pár zápasů, ale jelikož se nepotvrdilo poranění menisku, mohl zanedlouho pokračovat. Stop vystavil sparťanskému zadákovi až Spenglerův pohár. Po dvou zápasech mu lékař sparťanské výpravy Dušan Singer prohlédl bolavé místo a vyslovil podezření na poranění menisku. Po návratu do Prahy následovalo vyšetření magnetickou rezonancí. „Mám natržený úpon a prasklý meniskus. Ptali se mě, jestli nemám v koleni blokace,“ svěřil se Richter. Problémy s hybností však necítí, proto je možné, že by se mohl na led vrátit už po přeléčení úponu. „Uvidíme za tři týdny, jestli to bude bolet. Jestli ne, na operaci bych mohl jít až po sezóně.“ V opačném případě bude k zákroku nutné přistoupit dřív. Koleno by se totiž mohlo kvůli poškozenému menisku zablokovat. Richter v současnosti rehabilituje a nechodí na led. Za dva týdny by měl prodělat vyšetření, které může naznačit další vývoj. „Větší problémy zatím nemám. Pokud to bude dobré, za tři čtyři týdny bych to mohl zkusit,“ věří v brzký návrat mezi mantinely.

Jiřímu Zelenkovi byl během listopadové reprezentační pauzy proveden chirurgický zákrok na nártu. Vynechal několik zápasů, do hry se dostal až koncem měsíce. Jeho potíže však neustávají. V Davosu sehrál kvůli zánětu nártu jen jeden zápas, po Novém roce nedohrál proti Liberci a nenastoupil ve Znojmě. „Když jsem to viděl, skoro jsem se lekl,“ přiznal trenér Alois Hadamczik. Zelenka má velmi nateklé chodidlo. „Když utáhne brusli, zranění dráždí.“ Trenér nedokáže odhadnout, kdy bude třicetiletý útočník schopen hry. „Můžou to být dva týdny, ale také měsíc. Nedokážu říct.“ Rameny totiž krčí i lékaři. „Dávají ho dohromady. Nepříjemné je, že nemůže ani trénovat.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!