30. 11. 2003 MiG

Richter odchází do CSKA

Pětadvacetiletý obránce pražské Sparty Martin Richter odejde do Ruska. Dohodl se s CSKA Moskva a jeho odchod tentokrát posvětí i holešovický klub. Mistr světa z roku 2001 opouští Spartu po necelých dvou letech.
Zájem o Richtra projevila Plzeň, ale dobré finanční podmínky jej vedou do Ruska. „Chtěl jsem tam už před sezónou, ale Sparta mě neuvolnila. Z CSKA se mi ozvali znovu před týdnem a domluvili jsme se na podmínkách,“ říká. Stejně jako v září však musela na dohodu kývnout Sparta, se kterou má Richter platný kontrakt. „Pan Koželuh říkal, že mě uvolní. Mělo by to vyjít.“

Smlouvu už má rodák z Prostějova podepsanou, čeká se jen na oficiální potvrzení ze strany Sparty. „Martina jsme uvolnili na hostování do konce sezóny,“ potvrzuje ředitel pražského klubu Luboš Koželuh. Richter má ve Spartě smlouvu i na další sezónu, není však vyloučeno, že by mohl dál zůstat v Moskvě.

Za Richtra nehodlá sparťanské vedení nikoho shánět. Dříve podmiňovalo jeho odchod právě ziskem adekvátní náhrady. „Je jen otázka, kdy se hráči dostanou do sportovní formy,“ říká Koželuh. Oproti situaci v září má Sparta ve svém kádru obránce Slobodu, více do hry se zapojil Kasík. Na marodce však zůstává Procházka.

Trenéři se o Richtrově odchodu dozvěděli nedlouho před utkáním a nezapsali jej ani do zápisu.

Richter tak sehrál poslední zápas za Spartu v pátek, jeho příští působení bude už pod trenérem Viktorem Tichonovem. „Nevím, co mě čeká. Je to cesta do neznáma,“ říká hráč.

Dnes v 18:00 | Dor.
HC Havlíčkův Brod

​Kalivoda: Cílem je následovat moderní trendy

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík