9. 4. 2007 Vojtěch Gibiš

Rob se trefil ve finále poprvé v kariéře

Ač je ve finále na kluzišti nejstarším hráčem, patří Luboš Rob mezi minimum hráčů na obou stranách, kteří ještě v životě nic nevyhráli. Nyní šestatřicetiletý forvard, který je na hostování ze Vsetína, pomáhá Spartě k obhajobě titulu. Ve třetím finále přispěl Rob k výhře úvodním gólem, který nastartoval sparťanský brankostroj.
Ten první gól jste střílel do odkryté branky. Docela jednoduchý gól na finále ne?
Tahle branka se zdála jednoduchá. Stál jsem na dobrém místě, všichni pardubičtí hráči reagovali na akci Jirky Vykoukala. Naznačil, že vystřelí, ale místo toho se na mě podíval a nahrál mi. Lašák zůstal stát na místě a mně stačilo trefit puk nahoru, což se povedlo. Takže to vlastně jednoduchý gól byl. (smích)

Hodně vám asi pomohli kolegové z útoku, kteří Lašákovi zaclonili, že?
Přesně tak, Lašák do poslední chvíle nevěděl, kde je puk. Máme podobné signály nacvičené a tentokrát vyšel úplně perfektně.

Byl to váš první gól ve finále v kariéře. Ceníte si ho hodně?
Jsem hlavně rád, že tým vyhrál. První branka nastartovala zápas. Kdyby vedly Pardubice, tak by bylo utkání asi složitější.

Na gól vám nahrál Jiří Vykoukal. Branku tedy vypracovali dva nejstarší hráči, kteří si navíc šli krátce po sobě sednout na trestnou lavici. Nepadla na to nějaká narážka?
(smích) Ne, narážky přestaly už v semifinále. Podobnými věcmi se nyní nerozptylujeme. Doufám, že narážky přijdou po úspěšném finále…

Nepřekvapuje vás, kolik padá ve finále branek?
Překvapuje. Ale je to tím, že se ve finále střetla dvě mužstva, která chtějí hrát ofenzivní hokej. Z toho plyne velký počet gólů. A já osobně si myslím, že to je jen dobře, diváci si užijí.

Patříte k minimu hráčů ve Spartě, kteří nikdy nic nevyhráli. Jste hodně nervózní?
Nejsem. Nervózní jsem byl, když jsem loni se Vsetínem hrál baráž. Finále si užívám a to nejen já, ale celý náš tým.

Je to hodně velký rozdíl hrát za Vsetín a za Spartu?
Ve Vsetíně jsem měl jinou roli, stálo to tam na pár hráčích. Sparta má perfektně sestavený tým, každá pětka má svojí funkci, svůj úkol a ten plní. Když jsem šel do Sparty, tak jsem věděl jakou budu mít roli.

Jaký je rozdíl hrát před třemi tisícovkami fandů ve Vsetíně a více než čtrnácti tisíci lidmi na Spartě?
Je to samozřejmě rozdíl. Na Vsetíně byla taky dobrá atmosféra, ale v play off je nadšení a radost diváků mnohem silnější. Myslím si, že za poslední dva roky udělali diváci na Spartě velký posun, sami dobře vědí, že Sparta je nyní zase Sparta. Do Holešovic se vrátili odchovanci, což je znát i na divácích. Divácká kulisa je tu vynikající.

Podporují vás ve finále vsetínští spoluhráči?
Samozřejmě, mám tam hodně kamarádů. Svým způsobem mě hodně podporují. Plno lidí bylo překvapeno, že jdu do Sparty. Nikdy Spartě nefandili, ale teď ano.

Váš parťák ze vsetínského útoku Roman Stantien skončil s Českými Budějovicemi na Pardubicích v semifinále. Nedával vám nějaké rady, jak na ně?
Nedával, bavil jsem se o Pardubicích hlavně s Romanem Turkem. Ale neradil mi, spíš jsme si jen povídali. Říkal, že věří ve finále nám.

Nechtěli po vás Jihočeši, abyste je pomstil?
To taky. Hlavně tedy diváci.

Když se to povede, tak si pojedete asi v létě vybrat nějakou pivní odměnu, že?
(smích) To určitě, třeba přímo od Budvaru.

Jak budete po třetím finále relaxovat?
Chvíli si odpočinu, pak si dám saunu, dvě piva půjdu spát. Tedy jestli usnu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech