19. 10. 2013 Tereza Velikovská

Rolinek: Když je to fér, ať se hráči porvou

Jako kapitán vedl Spartu vůbec poprvé proti svému bývalému klubu. A v duelu, který měl pro něj osobně hodně zvláštní příchuť, uspěl. Podle útočníka TOMÁŠE ROLINKA odvedl sparťanský tým v poslední střetnutí první čtvrtiny základní části výborný výkon a zaslouženě si připsal další tři body. „I když přišlo hodně nových hráčů, tak se tým dal dohromady, šlape to. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál,“ věří.

Sparta zatím potvrzuje roli jednoho z favoritů, v souboji o první příčku tabulky si s Pardubicemi poradila. Bylo podle vás zápas jednoznačnou záležitostí?
Druhá a třetí třetina už byly v naší režii, ale začátek jsme moc dobrý neměli. Soupeř měl v naší přesilovce obrovskou šanci, když ujel do přečíslení dvou na jednoho. Ale musím pochválit tým, dnes to šlapalo. Když měli šance, tak je pochytal Tomáš Pöpperle. A my jako tým jsme hráli tak, jak bychom hrát měli.

Daly by se dva góly v rozmezí pouhých sedmi sekund považovat za zlomový moment zápasu?
Pak ještě zbývala polovina zápasu, ve které se mohl soupeř druhým gólem nakopnout a dostat se nahoru. Ale my jsme to nedovolili a odehráli to výborně. Nicméně dva slepené góly jsou vždy pro soupeře těžké, je to takové KO. I nám se pak hraje líp, zavře se střední pásmo a hraje se jednoduše.

Ve třetí třetině už na ledě plály emoce, došlo i na dvě bitky. Jak jste to vnímal?
V hokeji hlavně nesmíte oplácet, abyste nebyli víc vylučovaní než soupeř. Emoce tam ale byly z obou stran. Někdo projeví víc emocí, někdo méně, to k hokeji patří. Hlavně tam nesmí být žádné prasárny, ale když je to férové, tak proč ne, ať se hráči klidně porvou. V závěru jsme to pohlídali a udrželi čisté konto i přesto, že měli Pardubičtí přesilovku a velkou šanci.

Tomáš Rolinek

Nastoupil jste proti svému bývalému týmu, měl jste pocit, že po vás pardubičtí hráči jdou více, než po jiných?
Vyplynulo to ze hry, chránili gólmana. Nemyslím si, že by po mně nějak šli. Dvě a půl třetiny to byl korektní zápas a nebylo tam nic, co by vybočovalo z fér hry.

Je přesto vaše radost z výhry nad bývalým klubem větší?
Samozřejmě je, zápas proti Pardubicím beru jinak. Jsem rád, že jsme ho zvládli. Navíc tímhle stylem, výkon byl parádní. V neděli nás ale čeká další zápas a ač to zní jako klišé, musíme na tenhle duel zapomenout, zítra nás čeká trénink a jdeme dál, abychom na to navázali.

Na začátku skandovali pardubičtí fanoušci vaše jméno, jaké to pro vás bylo?
Byl jsem rád, potěšilo mě to. Nechci říct, že by mě to vyloženě dojalo, ale je to krásné, když hostující fanoušci křičí vaše jméno. Byl jsem hodně rád a zápas jsem prožíval, chtěl jsem ho vyhrát. Přišlo hodně lidí a nechtěl jsem, abychom měli po zápase sklopené hlavy a řešili, co se udělalo špatně.

Před jednoznačný výkon zápasu se Sparta trápila v přesilových hrách. Chyběli hodně dlouhodoběji zraněný obránce Pilař a nemocný kanonýr Ton?
Jsou to dva velcí hráči. Já v první pětce nastoupil s Dominikem Pacovským, s kterým jsem ještě nehrál, takže chvíli trvalo, než jsem si zvykl. Ale samozřejmě obecně oba dva tito hráči chybí.

Po první čtvrtině ligy jste na čele tabulky, to asi potěší…
Pro nás to znamená to, že zatím odvádíme dobrou práci. I když přišlo hodně nových hráčů, tak se tým dal dohromady, šlape to. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál. Je to o tom, abychom pilně pracovali a plnili dané pokyny.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila