28. 12. 2014 Tereza Velikovská, Pavel Kuba

Rolinek: Nenávist v Brně nás motivuje

Jezdit do Brna, to je pro sparťanské hokejisty v této sezoně radost. Poprvé totiž na ledě Komety zvítězili 8:1 a tentokrát se radují z další vysoké výhry 8:2. "Ale zápasy to byly úplně odlišné. Zatímco minule už se to po našem povedeném začátku jen dohrávalo, tak dneska to byl více než dvě třetiny otevřený zápas," hodnotil kapitán Sparty TOMÁŠ ROLINEK, který se na debaklu Brna podílel dvěma góly.

Skóre 16:3, které sparťané ze dvou zápasů na brněnské půdě v této sezoně je opravdu unikátní. "Nemyslím si, že by nám prostředí v Brně nějak speciálně vyhovovalo. Ale každý hráč vám potvrdí, že má rád, když přijde hodně lidí. A to bouřlivé prostředí a nenávist vůči Spartě, která je tu ještě větší než kdekoliv jinde, nás motivuje k tomu, abychom podali maximální výkon," hledal Rolinek důvody již druhého osmigólového debaklu Komety.

Tomáš Rolinek

Zatímco zářijový duel sparťané rozhodli de facto už v první třetině, ten prosincový až ve třetí, ve které se jim povedlo nasázet zoufalému soupeři hned pět branek. "V prvním utkání nám to tam napadalo na začátku, teď zase ve třetí třetině. Ale ty zápasy nejde srovnávat, i když výsledky jsou podobné. Zatímco minule už se to po tom povedeném začátku jen dohrávalo, tak dneska to byl více než dvě třetiny otevřený zápas," připomněl kapitán Sparty.

Právě závěry utkání přitom sparťanům v některých zápasech v této sezoně dělaly problémy. "Před třetí třetinou jsme měli v hlavách to, že jsme několik zápasů v závěru ztratili, což se nemůže opakovat. Díky tomu, že nám tam napadaly góly, jsme byli nahoře. Ale myslím, že i kdyby nám to tam nenapadalo, že jsme byli schopní ten zápas za stavu 3:2 dohrát, dávali jsme si na to pozor," připustil Rolinek.

Sám se na destrukci Komety podílel dvěma brankami, zvláště ta na 3:2 byla veledůležitá. Přišla totiž krátce poté,co Brno srovnalo na 2:2. "Zpětně to tak vypadá. Ale mrzí nás, že jsme vedli 2:0 a nechali je vyrovnat, když potrestali v přesilovkách naše dvě vyloučení. My naštěstí dali rychlý gól na 3:2, ale nedá se říct, že by nás to uklidnilo, pořád to bylo otevřené. Ale byl to každopádně důležitý gól," souhlasil Rolinek.

Naopak ale odmítl, že by sparťané dva debakly Komety brali jako odvetu za vyřazení v semifinále posledního play off. "Žádné takové myšlenky v hlavách nemáme. Je tu nová sezona a my se snažíme dobře připravit na play off. A to tím, že budeme vyhrávat těžké zápasy, což utkání v Brně určitě jsou. O tom, že jsme tu prohráli semifinále, jsem přemýšlel po konci minulé sezony, kdy si to člověk v hlavě rekapituluje, kde se stala chyba. Ale teď už o tom vůbec nepřemýšlím," uzavřel.