28. 10. 2007 Vojtěch Gibiš

Roman Vondráček přišel, nahrál a zvítězil

Jedno neobvyklé jméno figurovalo na soupisce Sparty v Liberci. Na křídlo třetího útoku se postavil Roman Vondráček. Třiadvacetiletý forvard za Spartu hrával, ale v létě 2004 z Holešovic odešel. Současný hráč Hradce Králové byl povolán na střídavý start při nemoci Tomáše Netíka. Vondráček v Liberci nezklamal, připsal si dokonce nahrávku na vítězný gól.
Trutnovský rodák prošel na Spartě dorostem i juniorkou, v osmnácti letech nakoukl i do "A" mužstva. Během sezony 2002-2003 sehrál za první mužstvo Sparty osmadvacet zápasů, v kterých však nebodoval. O rok později sehrál ještě o tři duely více, vstřelil dvě branky, na další dvě nahrál. Před výlukou v NHL jej však Holešovičtí vyměnili do Plzně. Tam hrál Vondráček především za juniorku, polovinu sezony však už odehrál v prvoligovém Hradci Králové. V sezoně 2005-2006 už nevelký útočník nastupoval v Hradci Králové jako jejich hráč. O rok později se stal Vondráček s jednačtyřiceti body dokonce třetím neproduktivnějším hráčem Východočechů. V létě 2007 o něj mělo zájem Ústí nad Labem, ale Hradec jej nepustil. Začátek sezony Vondráčkovi, stejně jako celému Hradci Králové, moc nevyšel, měl po dvanácti zápasech na kontě jen dva body za gól a asistenci. Start za Spartu a asistence na vítězný gól v Liberci však Vondráčka "nakopla", o den později si za Hradec v zápase s Třebíčí připsal tři body.

Jaká byla vaše obnovená premiéra ve sparťanském dresu po více jak třech letech?
Super, moc jsem si ten zápas užil. Dařilo se, vyhráli jsme, takže v týmu panuje spokojenost.

Jak vůbec došlo k tomu, že jste se ocitl na sparťanské soupisce?
Abych řekl pravdu, tak ani moc nevím. V létě jsem byl v kontaktu s Ústím nad Labem, ale tam to padlo, kluby se nedomluvily. Takže jsem už ani nedoufal, že bych si zahrál extraligu, věděl jsem, že budu v Hradci Králové. Hradci se navíc teď ani moc nedaří, není to, co jsme všichni očekávali. Proto jsem žádnou podobnou nabídku nečekal, ale jsem za ní každopádně rád.

Kdy jste se ke Spartě přidal?
Ve středu jsme hráli zápas v Hradci, po něm mi trenéři řekli, že se mám ráno v devět hlásit na Spartě. Musel jsem tedy ještě večer vyrazit do Trutnova pro auto, bylo to trochu hektické, ale příjemné.

Loni jste bodově zářil, letos máte po dvanácti kolech na kontě jen dva body. Berete start za Spartu jako vítané oživení?
Samozřejmě. Extraliga je rychlejší, je to něco jiného. Doufám, že mě tenhle zápas vyhecuje, že dostanu nový náboj.

Zápas jste si osladil asistencí na vítězný gól Jiřího Vykoukala. Poděkoval vám za ní?
Jasně, že ano. Jirka si tam výborně najel, to nešlo mu nenahrát. Kdybych to pokazil, tak by mi musel vynadat. (úsměv)

Jak vás přijali spoluhráči v kabině?
Bylo to v pohodě. Hrál jsem v útoku s Michalem Dragounem a Jakubem Langhammerem, které znám už od dorostu. Polovinu hráčů jsem znal z dřívějška, všichni mě vzali v pohodě.

Vypadá to, že jste Spartě přivezl štěstí, s vámi v sestavě vyhráli poprvé venku za tři body...
Už si ze mě trochu dělal srandu Franta Ptáček. (smích)

Myslíte si, že to byla výpomoc jen na jeden zápas, nebo naskočíte k více extraligovým utkáním?
Trenéři mi říkali, že Sparta teď hraje venku, takže by to asi šlo. Ale my máme v Hradci nabitý program, hrajeme v sobotu, pondělí a ve středu. Sparta hraje další zápas v úterý, takže nevím.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

TRI - SPA 4:2 - Sparťané v Třinci nebodovali

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?