18. 8. 2017 Jakub Borovský

Rousek: Věřím, že se mi povede zůstat v áčku

Minulou sezonu odehrál za starší dorost v Letňanech, které se v NOEN Extralize těsně zachránily. LUKÁŠ ROUSEK přesto dokázal nasbírat ve čtyřiceti zápasech více než osmdesát bodů. V létě se přesunul do Sparty a hned se zapojil do přípravy s A-týmem, za který naskočil už i do několika zápasů. "Ještě teď jsem překvapený, že jsem dostal šanci trénovat a hrát se sparťanským áčkem a že tu mám tolik prostoru," netají nadšení Rousek, jehož otec Martin vybojoval se Spartou dva tituly. Příběh Lukáše Rouska dokládá, že i v menším klubu může vyrůst talent s potenciálem pro nejvyšší seniorskou soutěž.

V červnu jste se přesunul z Letňan do Sparty. Co vás k tomuto přesunu vedlo?
Byly to hlavně dvě věci – v Letňanech není juniorka, jen áčko ve druhé národní lize. A také to už chtělo trochu změnu, už jsem se tam necítil tak dobře a chtěl jsem zkusit něco nového. Přestup do Sparty je pro mě nový impulz. Moc si toho vážím.

Tolik bodů nasbíral ve 40 zápasech za Letňany v minulé sezoně.

Jak zatím hodnotíte své účinkování ve Spartě, kde jste se hned zapojil do přípravy s A-týmem?
Začátek hodnotím opravdu jen pozitivně. Ještě teď jsem překvapený, že jsem dostal šanci trénovat a hrát s áčkem a že tu mám tolik prostoru. Jsem za to moc rád, makám na sobě a doufám, že se v prvním týmu udržím.

Ve Spartě se setkáváte s mnoha zkušenými a slavnými hráči přímo na ledě, jaké to je nastupovat po jejich boku?
Skvělé. Je to pro mě velká čest, že si mohu zahrát vedle takových hráčů, jako je třeba Jarda Hlinka. Jsem překvapený, že s ním můžu hrát. Věřím, že od něj nějaké věci okoukám a posune mě to dál. Celkově atmosféra v týmu je pro mě unikátní. Když vidím Jardu nebo další zkušené hokejisty v kabině a mohu se od nich učit jejich přístup k hokeji a vše s tím spojené, je to pro mě obrovská škola. Jsem za to moc rád a vážím si toho.

V aktuálním období nastupujete pravidelně i do přípravných utkání sparťanského A-týmu. Jaký máte ze svých výkonů pocit?
Myslím, že se mi zápasy docela povedly. Odmakal jsem je a dal do toho všechno. V Německu na turnaji jsem se dokonce dostal do nějakých šancí a mám i jednu asistenci. Z té mám obrovskou radost, protože jsem šel do zápasu vlastně až od druhé třetiny, kdy udělali trenéři změnu v sestavě, a hned se mi povedlo pár akcí a byl jsem na ledě při našem gólu. To byla paráda. Doufám, že i tohle mi pomůže zvětšit naději na setrvání v áčku.

Váš otec Martin hrál také za Spartu, s níž získal dva mistrovské tituly. Je rád, že jdete v jeho stopách?
Určitě. Kouká na to pozitivně a myslím si, že má velkou radost. Je rád, že tady jsem a přeje mi hodně štěstí.

Co myslíte, že jste po něm podědil? A v čem jste naopak rozdílní?
Určitě jsem jiný v bruslení. Také bych řekl, že jsem možná trochu pracovitější, než býval on. Naopak kdybych si od něj něco mohl vzít, tak by to určitě byla střelba.

Až donedávna jste hrál s výrazně menší hokejkou, než jakou měli vaši vrstevníci. Proč?
Hrál jsem s ní čtyři roky a byl jsem na ni zvyklý. Přišlo mi, že jsem měl mnohem rychlejší ruce a lépe se mi míchalo s pukem. Občas jsem si od spoluhráčů vyslechl něco o florbalce a podobné narážky, ale zvládal jsem to. (usmívá se) Teď už mám ale hokejky nové, normálně dlouhé. S těmi mám zase lepší střelbu, tak snad to bude znát.

Co očekáváte od následující sezony?
Očekávám, že budu pokračovat ve výkonech, jaké jsem podával v Letňanech. A budu se snažit zůstat i nadále ve sparťanském áčku. To je můj velký cíl.

Odehrané v 15:30 | Muži
Piráti Chomutov