11. 2. 2019 Jakub Borovský

Rousek: Vím, že musím ještě hodně makat

Útočník LUKÁŠ ROUSEK strávil poslední týden s českou hokejovou reprezentací ve Švédsku na turnaji Euro Hockey Tour. V neděli nastoupil v premiéře proti Rusku a hned v pondělí bojoval v O2 areně proti Plzni, které sparťané v krátké době podlehli podruhé za sebou.

Svěřenci trenéra Kruppa měli velmi dobrý vstup do utkání, když na začátku druhé třetiny vedli 2:0. Indiáni ale velmi rychli snížili a následně vyrovnali. Přestože sparťané dokázali díky třetímu gólu Jarůška odskočit na 3:2, Plzeň nakonec zápas otočila a zvítězila 4:3. „Rozhodlo, že jsme pořád jen bránili. Báli jsme se hrát do útoku jak za stavu 2:1 i 3:2. Zatáhli jsme se dozadu, a to bylo špatně,“ hodnotil po utkání Rousek.

Sparta podlehla Plzni podruhé za sebou, v posledním utkání, které se hrálo minulou neděli, prohrála 4:5 v prodloužení a na body nedosáhla ani nyní. K poslednímu utkání jsme si sice něco řekli, ale každý zápas je jiný. Bohužel výsledek je stejný,“ mrzelo sparťanského útočníka.  

O víkendu si odbyl reprezentační premiéru v utkání proti Rusku a příležitosti se Rousek velmi cenil: „Byla to pro mě velká zkušenost. Potkal jsem ty nejlepší hráče a zjistil jsem, že mi toho ještě hodně chybí, abych byl na stejné úrovni jako oni. Vím, že musím hodně makat a posilovat, abych nabral nějakou sílu.“

Ihned po návratu ale musel naskočit zpět do sparťanského dresu. Pražané doufali, že v dohrávce 16. kola přidají do tabulky cenné body, nakonec ale domácí fanoušky, kterých přišlo téměř devět tisíc, opět nepotěšili. „Chceme vyhrávat každý zápas. A když přijde tolik fanoušků, tak musíme bojovat za každou cenu. Nevím, čím to je, že se nám doma nedaří. Doufám, že se chytneme. Musíme se poučit, zhodnotit si dnešní prohru a ve střelu na to vlítnout,“ nevzdává se sparťanský mladík.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:15 | Dor.
HC Sparta Praha
Piráti Chomutov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Druhý zápas doma! Do Prahy přijede Třinec

Kudrna: Prohra nás nezastaví, jedeme dál

LIB - SPA 8:7p - Čtyřgólové náskoky nestačily

Přijďte v neděli 29. září 2019 do Tipsport areny na Týden hokeje