4. 10. 2009 Lucie Strouhová

Rozhodčí se ani neomluvil, zlobil se Černošek

Nešťastná situace z poslední třetiny výrazně dopomohla domácímu Mountfieldu k získanému bodu ze zápasu se Spartou. Nejblíže inkriminovanému okamžiku byl obránce Marek Černošek, který byl po utkání stále rozladěný.

Marku, co se stalo před druhou brankou domácích?
Je to velká smůla. Ohlédl jsem se, viděl jsem na středu mezeru. Jeden hráč Budějovic ucpával mantinel, druhý byl před brankou, tak jsem to chtěl bekhendem vyhodit ven, abychom se dostali ze třetiny. Najednou tam ale najel rozhodčí a kopnul puk Kůrkovi přesně na hůl. Nevím, co k tomu dodat, kdyby se alespoň omluvil. Neřekl nic, byl jsem dost naštvaný.

Ani vy jste vzápětí sudímu nic neřekl?
Nevěděl jsem, co bych mu k tomu řekl. Koukal jsem na něj, očekával jsem, že mi sám něco řekne, alespoň „pardon“. Byl jsem hodně naštvaný, protože takhle nabídnout domácím úplně zadarmo branku, to jsem neviděl. Ale nemělo smysl se s rozhodčím nějak dohadovat.

Marek Černošek

Nad brankou by každý mávl rukou, kdybyste v první třetině využili některé z příležitostí, měli jste obrovský tlak…
Využili jsme přesilové hry, abychom se dostali do tlaku. Bohužel Eda Turek chytal dobře, nepodařilo se nám dostat puk za něj. Buď jej rovnou přikryl a nebo vyrazil tak, že už jsme na něj nedosáhli. Byla to škoda, kdybychom brankami první třetinu zúročili, mohl zápas vypadat úplně jinak.

Druhá a třetí třetina už byly vyrovnané, polevili jste?
Budějovice trochu přitlačily na pilu a vrátily se do zápasu. Před domácím publikem musely něco změnit, začaly hodně nahazovat puky a pustily se do nás už ve středním pásmu. Opticky to vypadalo, že jsme ustoupili od aktivity, ale tak to nebylo. I fyzicky jsme se soupeřem vydrželi až do konce.

Vůbec se vám nedaří přesilové hry, a to ani ty dlouhé pět na tři. Čím to?
Asi jsme si vybrali štěstí v Salzburku. (smích) Chybí nám povedená střela, která by zapadla do branky, abychom si v přesilovkách pět na tři začali více věřit. Chybí i více střel od obránců, nebo to rychleji sehrát před brankovištěm. Vypadá to i hodně staticky, ale pokud se tři bránící hráči nenechají vytáhnout ze svých pozic, tak se to musí hrát po obvodu a pořád střílet.

Po základní hrací době zápas zůstal opět nerozhodný, pokolikáté už…
Kdybychom využívali naše šance, možná by výsledky vypadaly jinak. Ale stále je to jenom možná. Zase na druhou stranu jsme za dva body vyhráli v Českých Budějovicích, které doma ještě neprohrály. Je to určitě úspěch, ale měli jsme na to, urvat všechny tři body. Až začneme dávat více branek, budeme sbírat více bodů.

Více branek jste dali v minulém kole Kladnu, ale výraznější zlom v Českých Budějovicích nepřišel…
V zápase s Kladnem bylo právě kouzlo první třetiny. Vedli jsme o tři branky a i soupeř najednou cítí daleko menší šanci, my naopak máme větší klid. Kdyby se nám povedlo častěji rozhodnout v první třetině, sebevědomí by nám narostlo a rázem bychom vyhrávali i zápasy, kde se se soupeřem do poslední chvíle pereme o výsledek.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů