20. 11. 2004 Lucie Vítková

Rozhodlo větší nasazení Vsetína

Třetí porážku v sezóně si hokejisté Sparty odvážejí ze vsetínského Lapače, když po celý zápas tahali za kratší konec provazu. "Zápas se těžko obrací, když nevyužijete přesilovky pěti proti třem," hodnotí tristní výkon Sparty kormidelník Slavomír Lener .
Beznadějně poslední tým tabulky Jihlava v úterním kole Spartu příliš neprověřil. Takže fanoušci Sparty byli zvědaví, jak si Holešovičtí povedou na tradičně horkém ledě Vsetína. Avšak Sparťané spíše navázali na průměrné výkony z předchozích kol. "Poslední zápasy před přestávkou jsme byli unavení a na zápasech to bylo znát. Po potřebné reprezentační pauze jsme nastoupili v Jihlavě svěží. Dnes se hrál od začátku rychlý, dynamický hokej, ale bohužel jsme nedali góly," litoval kouč hostů.

Rozhodující okamžik přišel v polovině utkání, když rozhodčí Homola nabídl Spartě sto pět vteřin trvající dvojnásobnou převahu. Celou přesilovku strávila na ledě zámořská Nedvědova formace. Ta však nic kloudného, až na břevno nastřelené samotným Nedvědem, nevymyslela. Ani ve chvíli, když jeden z trojice bránících hráčů domácích zlomil hůl. "Snažíme se na přesilové hry posílat jak pětku Nedvěda, tak i Markův útok. Je pravda, že dnes jsme na dvojnásobné přesilovky volili spíše zámořskou formaci, ale ti neměli štěstí v koncovce, " hájil trápení přesilovkového komanda lodivod Pražanů.

Nadvědova řada dostávala přednost i díky tomu, že centr prvního útoku Marek již seděl v tu dobu mezi náhradníky. "Potřebovali jsme devět nejlepších útočníků a Honza Marek dnes mezi ně nepatřil, " vysvětloval devětačtyřicetiletý trenér. Důvěru trenéra Lenera si tvořivý útočník nezískal ani poté, co se v loňské sezóně stal nejproduktivnějším hráčem Sparty. "Honza Marek dostává spoustu prostoru, ale nedává góly. To se občas stává a jedině on sám se s tím musí vyrovnat," dodává na adresu svého svěřence kouč se zkušenostmi ze zámoří a Číny.

O osudu zápasu nerozhodlo pouze neproměňování přesilových her. "Hráli jsme komplikovaně ve středním pásmu a Vsetín nás předčil také v nasazení," všiml si extrenér české hokjové reprezentace.

Možnou příčinu nezdaru na Valašsku hledal také křídelní útočník Rostislav Olesz . "Moje tři neproměněné gólové šance byly podle mě zlomem v utkání," kál se devatenáctiletý forvard.

"Vsetín byl nabuzený, hrál doma a hnali jej diváci," odůvodňoval nedávný účastník Karlaja Cupu ve Finsku. Současné výkony Sparty nelze podle jeho slov brát nikterak tragicky. "Neřekl bych, že se trápíme. Stále jsme v čele a to je nejduležitější," usmívá se letní posila z Vítkovic.

"Z dnešního utkání si chceme vzít jen ty pozitivní věci a dobře se připravit na nedělní zápas s Karlovými Vary. Chceme vyhrát," burcuje své spoluhráče pro následující kolo mladý reprezentant. "Touhu vítězit máme stále! Dnes se od nás odklonilo štěstí, doufáme, že se k nám znovu vrátí," přeje si na závěr ctižádostivé pravé křídlo třetí sparťanské formace.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!