24. 9. 2004 Tadeáš Drahorád

Rozjetý Litvínov přivítá Spartu

Ke čtvrtému zápasu odjedou sparťané v pátek do Litvínova. Na stadionu Ivana Hlinky se tradičně očekává neúprosný boj. V pátek by to ale mohlo platit dvojnásob. V černožlutém pekle se postaví nejvíc hráčů z NHL a očekává se, že bude vyprodáno. Zápas začíná v 17:30 na nově pojmenovaném stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.
Litvínovské posily z NHL jsou z celé extraligy asi nejzvučnější. Vždyť dlouholetý reprezentační kapitán Robert Reichel má za tři kola 7 bodů a je na druhém místě v kanadském bodování ligy. Hned za ním se usadila další hvězda českého hokeje Martin Ručínský. Do první dvacítky se ještě vešel elitní obránce Martin Škoula.

Chemopetrol začal sezonu prohrou v televizním utkání na ledě outsidera soutěže. Dukla Jihlava porazila chemiky těsně, ale přece 1:0. Pak se však severočeský hurikán pořádně roztočil a hned v dalším kole smetl doma Oceláře z Třince 8:1. Naposledy pak v úterý loupili body žlutočerní v Karlových Varech, kde vyhráli v úterý 6:4.

Za poslední dva roky porazila Sparta Severočechy z osmi zápasů pouze dvakrát. Litvínov má letos vysoké ambice. Po tříleté sérii bez play – off by se chtěli zase do vyřazovacích bojů vrátit. A mají k tomu ty nejlepší předpoklady.

Kromě zmíněného tria přišli z NHL také Tomáš Kůrka a Jiří Šlégr. Se svými kluby se po hostování rozloučili navrátilci Bombic, Ťupa, Sklenička. Z Ruska se vrátil Branda, Ústí nad Labem poslalo Skuhrovce. Místo v kabině naopak uvolnila jména jako Kotrla (Sparta), Žemlička (Poprad), Krstev (Liberec) nebo Martinec (Hradec Králové).