5. 1. 2011 Tereza Velikovská

Rubeš: Jsem rád, že jsem dostal v A týmu šanci

Spartu trápí početná marodka a šanci zahrát si v A týmu dostávají mladé naděje Sparty. Po zápase v Českých Budějovicích se i v Liberci dostal na led mladý útočník Tomáš Rubeš, který nyní sbírá první zkušenosti po boku zkušených spoluhráčů.

S číslem 8 na zádech se v Liberci představil teprve osmnáctiletý útočník juniorského týmu. Do A mužstva Sparty sice zavítal zrovna v době, kdy Holešovičtí bojují o postup do předkola play off, ale každé střídání po boku zkušenějších si užívá. Z Liberce odjel tým oslabený například o Petra Tona nebo Michala Broše s nepořízenou, prohrál o jednu branku. „Rozhodlo to, že jsme nedokázali proměňovat šance. Měli jsme jich hodně a nejsme schopní dát góla. Soupeři nás ani nepřehrávali, ale šance proměňovali.“

Tomáš Rubeš

Drobný ale hbitý útočník absolvoval svou extraligovou premiéru v nedělním zápase Sparty na půdě Českých Budějovic. „Onemocněl Petr Ton, který s námi jel autobusem, ale měl horečku, takže nenastoupil. Tam jsem měl více prostoru než dneska proti Liberci,“ vysvětluje. A o tom, že si nevedl vůbec špatně, svědčí i pochvala od komentátorů televizního utkání. „Pouštěl jsem si to, rodiče mi to nahrávali. Bylo to hezké, ale nic velkého bych z toho nedělal,“ usmívá se.

V Liberci byl z hráčů sparťanské juniorky složen dokonce kompletní čtvrtý útok. Rubeš do něj naskočil spolu s Danielem Přibylem a Robertem Sovíkem. „Všichni jsme rádi, že jsme dostali šanci, ale je těžké takhle přejít do seniorského hokeje, ještě když hrajeme všichni spolu. V Budějovicích jsem hrál se staršími hráči a bylo jednodušší se tam adaptovat.“ Všichni tři nasávali kromě dění na ledě i atmosféru kabiny. „Všichni jsou odhodlaní vyhrát a udělat pro to všechno,“ popisuje.

Pouze necelých 170 centimetrů vysoký hokejista po konfrontaci s extraligovými hráči ví, kde musí v budoucnu přidat: „Určitě to musím dohnat silově, moje parametry nejsou zrovna moc hokejové. Snažím se to vynahradit chytrostí, ale určitě je na čem pracovat.“ Lednový program Sparty je náročný, takže je možné, že se při současné marodce mladý talent na led ještě dostane. „Jsem rád, že jsem dostal v A týmu šanci. Doufám, že ji ještě několikrát dostanu,“ uzavírá.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Junior měsíce Konečný: Ve Spartě jsem spokojený

Sparta pořádá další ročník turnaje o vánoční puk