16. 1. 2010 Lucie Strouhová

Ručinský táhne Spartu: Ale góly mě nezajímají, tvrdí

Konečně se rozstřílel. Hvězdný útočník Martin Ručinský dlouho hledal obávanou formu, ale nyní se dočkal. Ve třech zápasech nastřílel pět branek a výrazně pomohl Pražanům k sedmi získaným bodům a šesté pozici v tabulce!

Martine, minule jste vstřelil hattrick, dnes vítězný gól, to je možná ještě více?
Góly mě nezajímají, pro mě je důležité především vítězství. Vybojovali jsme tři body, což je prvořadé. Potřebujeme se probojovat v tabulce nahoru, takže jedeme dál.

Vítězství nad Vítkovicemi bylo spíše ubojované, souhlasíte?
I takový zápas jsme potřebovali. Mnohokrát jsme vedli o branku, ale nevydrželi uhrát třetí třetinu. S Vítkovicemi jsme si dokázali, že to zvládneme a můžeme být spokojeni.

Martin Ručinský

Šli jste do zápasu s tím, že musíte vyhrát nad celkem, jenž je na páté pozici?
Určitě tabulku sledujeme a všichni víme, že jsme hráli zápas o pomyslných šest bodů. Kdybychom prohráli, zase nám soupeři před námi utečou. Můžeme to považovat za velkou výhru, ale musíme samozřejmě makat dál. V neděli nás čekají Pardubice a budeme chtít znovu vyhrát.

Jaké jsou vaše současné cíle, myslíte na první čtyřku?
Moc to neřešíme, snažíme se jít zápas od zápasu. Soustředíme se především na naši hru a snažíme se neohlížet se, jak kdo hraje na ostatních stadionech. Především my musíme zápas od zápasu vyhrát.

K vítězství nad Vítkovicemi vedlo výrazné zlepšení od druhé třetiny, souhlasíte?
Zápas jsme nezačali, jak jsme chtěli. Byli jsme nevýrazní a Vítkovice nás přehrávaly. Museli jsme se zlepšit, když jsme chtěli pomýšlet na body, což se od druhé části stalo směrem dopředu i dozadu. Nakonec přišel i ten kýžený vítězný gól.

Druhou branku jste mohl přidat do prázdné klece…
Hledal jsem ještě Toňáka, viděl jsem, že tam šlape sám. Bohužel mi ale přihrávku někdo ztečoval. Důležité ale je, že jsme vyhráli a neovlivnilo to výsledek zápasu.

Stále pro vás nejsou branky důležité, nyní jimi výrazně Spartě pomáháte…
Jsem rád, že jsem je dal a pomohl tak nějakou měrou k vítězství nebo v minulém zápase k bodu, ale absolutně pro mě nejsou důležité. Jestli je dám já, David nebo Néťa, na tom mi nezáleží. Hrajeme jako mužstvo a potřebujeme každé tři body.

Leden je měsícem Sparty, dá se říci, že Pražané nabírají znovu formu?
Už nemáme na výběr, chybí nám dvanáct zápasů do konce a musíme vyhrávat. Pokud chceme zůstat v první šestce, už si nesmíme dovolit klopýtnout. Samozřejmě bychom byli radši, kdybychom seděli do třetího místa v tabulce s bodovým náskokem a nemuseli se stresovat. Na druhou stranu už nyní svádíme své malé play off, a když si naladíme formu, kterou udržíme až do konce, tak bychom mohli být úspěšní.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech