13. 10. 2007 Tomáš Kubánek

Růžička vzal málem Spartě vítězství

Chybělo málo, aby exsparťan Martin Růžička připravil svého bývalého chlebodárce minimálně o bod. V závěrečných chvílích, kdy vrcholil znojemský tlak, se ocitnul ve velké šanci a jen konstrukce Dubovy svatyně zachránila sparťanské vítězství 2:1.
Znojemští sice těsně prohráli, ale nemuselo tomu tak být. Kdyby tesně před koncem puk z Růžičkovy hole nemířil do tyče, ale zapadl do branky, bylo by srovnáno. "Trefil jsem to bohužel špatně a skončilo to na břevně. Ale nebylo to tím, že bych ještě stále fandil Spartě," připomněl své bývalé angažmá v holešovickém klubu. "Neměl jsem ponětí o čase. A tak když to skákalo, tak jsem chtěl do toho bouchnout hned. Kdybych věděl, že mám ještě deset sekund, tak si to zpracuju a pokusím se zakončit v klidu."

První branku vsítili hosté až v 57. minutě, to pak zbývá na vyrovnání už docela málo času. "Měli jsme tam nějaké šance, mohli jsme skórovat dřív, ale bohužel jsme gól nedali," lituje znojemský forvard.

Zápas neměl bůhvíjak závratné tempo, oba týmy vyznávaly spíše pozornou defenzivu. A tak se hrála vyrovnaná partie, v níž se Orli Spartě herně vyrovnali. "Řekli jsme si, že od začátku se bude snažit eliminovat jejich protiútoky a myslím, že se nám to dařilo. Teď už jsou ty týmy tak vyrovnané, že se rozhoduje v proměňování šancí."

S tím má ale moravský celek již delší dobu problémy. "Asi jsme málo důrazní. Kdybychom věděli příčinu, zkusili bychom to změnit. Na tréninku se snažíme střílet góly, snad už to přenesem taky do zápasu," zamýšlí se Růžička nad největší současnou bolestí svého mančaftu. "Je to taková trochu deka. Sice se na to snažíme nemyslet, ale v podvědomí máme, že góly nedáváme."

Po závěrečném hvizdu se strhla menší mela mezi Nedvědem a Svobodou. "O tom moc nevím. Nezapojoval jsem se do toho a ani nějak nebavil."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!