11. 9. 2010 Oliver Sálus

S Martinem Ručinským o nadcházející sezoně

P r a h a - Nová sezona se kvapem blíží a Martin Ručinský hlásí, že je fit a plně připraven naskočit na led. Tato zpráva jistě potěšila trenéry, kteří si mohli odškrtnout další jméno na marodce. Sparta s pěti útoky v kádru se může těšit na následující pátek, kdy už sezona odstartuje.

Martin Ručinský

Holešovický tým je stejně jako každý rok médii i sázkovými kancelářemi pasován mezi nejužší okruh favoritů na titul. Své o tom ví i devětatřicetiletý olympijský vítěz. „Jako Sparta máme vždy ty nejvyšší cíle, za kterými ale půjdeme s pokorou. Budeme každý den tvrdě pracovat a snažit se uhrát co nejlepší výsledek v každém zápase zvlášť. Já moc předsezónní předsevzetí nemám rád, hokej se hraje na ledě, takže uvidíme, jak nám to tam půjde,“ odpověděl Martin Ručinský na otázku, jak vysoko mají v holešovickém klubu namířeno.

S klubem samozřejmě absolvoval letní přípravu, která byla rozdělená do několika částí. „Každá část přípravy má něco do sebe. Trénování kondičky, síly, rychlosti. To všechno jsme absolvovali a já jsem si to užíval,“ zhodnotil útočník své léto.

Během přípravy Ručinského trápilo zranění. Nyní je ale fit a připraven naskočit k prvnímu zápasu extraligy, který Sparta odehraje na ledě mistrovských Pardubic. „Cítím se dobře, měl jsem trošku problémy s tříslem, ale už jsou pryč,“ s úsměvem dodal.

Každý zápas bude těžký. Musíme se soustředit…

Je nějaký tým, který by Spartě mohl cestu na vrchol zkomplikovat? „Soupeře moc na favority a outsidery netřídím. Myslím si, že každý zápas bude těžký a ke každému musíme přistoupit zodpovědně a stoprocentně,“ prakticky zopakoval slova trenéra Miloše Holaně z tiskové konference. „Když budeme hrát svoji hru a dodržovat to, co máme, tak myslím, že můžeme být hodně silní,“ dodal.

Ve Spartě je mnoho skvělých střelců, kteří by, pokud se bude dařit, mohlo zaútočit na titul krále střelců Tisport extraligy. „Velkou šanci má rozhodně Petr Ton. Je to útočník s neuvěřitelným čichem na góly. Pokud bude zdravý a nevyřadí ho nějaké zranění, bude právě on nejlepším střelcem ligy,“ vyjádřil svůj názor Ručinský.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech