10. 3. 2005 Vojtěch Gibiš

SPA - VIT #4: Myš uniká bezradné kočce

Sparťanští hokejisté se z dvojzápasu z Ostravy vracejí s prázdnou. Vítkovičtí předvedli více vůle po vítězství a Spartě její mocné finiše stačily pouze ke snížení nepříznivých stavů. Sparta má šanci na odvrácení mečbolu v sobotu v T-Mobile Areně.

Co rozhodlo: Pasivní hra Sparty v prvních dvou třetinách

Sparta působila v úvodních 40 minutách unaveným pasivním dojmem. Hráči Sparty byli všude o krok pozadu, nahrávky nenacházely své majitele. Vítkovice si v této fázi hry vytvořily rozhodující dvoubrankový náskok..

Nepříjemný moment: Gól ve 4. minutě

Sparta opět inkasovala branku jako první tým, navíc již brzy po začátku zápasu. A opět poté čelila tlaku na vyrovnání a opět jí to nevyšlo. Začátky zápasů jsou v sérii rozhodující a platí, že kdo vstřelí branku jako první, ten vyhrává..

Hvězda orchestru: Martin Havlát

Mladý útočník Ottawy dostává příležitost ve dvou útocích. Pokud už je brankář Vítkovic Pinc v ohrožení, je u toho většinou Havlát. Dravého útočníka zdobí elegantní rychlé bruslení a důraz v útočném pásmu.

Kdo zahrál falešně: Michal Dobroň

V 57. minutě za stavu 1:2 se snažil Michal Dobroň v přesilovce zpracovat rukou vysoko letící puk. Ale místo zachycení puku jej nahrál přímo na hůl Varaďi, který na třikrát došťouchal puk za bezmocného Břízu. Vítkovice opět odskočily na dvoubrankový rozdíl a akcie Sparty šly s tímto gólem rázně dolů.

Lahůdka zápasu: Břízovy zákroky

I ve čtvrtém čtvrtfinále ničil vítkovické střelce pozorný Petr Bříza. Ostravští se snažili Břízu překonat všemi možnými způsoby, ale většinou si na něm vylámaly zuby. Za pozornost stojí moment kdy se Filip Turek natlačil před gólmana Břízu a pokusil se oklamat jeho pozornost lehkou kličkou, ale sparťanský brankář jeho úmysl vystihl a zabránil mu ve skórování.

Další show: sobota 12. března 2005

Sparta je jeden zápas od překvapivého vyřazení. Pokud bude chtít v sobotu pomýšlet na snížení v sérii, bude muset hrát aktivnější hokej. Předvádět stejnou hru, kterou předváděla ve třetí třetině středečního čtvrtfinále. Zápas budete moci sledovat na našem webu on-line.