12. 1. 2012 Martin Pešout

Sacha Treille: Chci se vrátit na svou úroveň

Sparťanský útočník Sacha Treille se po vleklém zranění vrací na scénu. A zatím se rozehrává v prvoligovém Ústí nad Labem. V novém působišti ve středu zaznamenal svůj druhý zápas a přispěl k výhře domácích Ústeckých Lvů v derby s Litoměřicemi (3:0). „Ještě se necítím v takové formě jako v závěru minulé sezóny při mistrovství světa,“ říká čtyřiadvacetiletý forvard.

Francouzský reprezentant nastoupil v severočeském prvoligovém derby ve čtvrté útočné formaci po boku Marka Čurilly a Miroslava Čermáka. „Jsem rád, že se Ústí ozvalo. Chci mu pomoct k co nejlepším výsledkům,“ tvrdí Sacha Treille.

Domácí premiéra se mu vydařila. „Hráli jsme dobře od začátku do konce. Zaslouženě jsme zvítězili,“ hodnotí středeční souboj.

Treille poprvé za žlutomodré nastoupil o víkendu proti Kadani. „To byl podobný zápas jako nyní s Litoměřicemi. Opět jsme byli celých šedesát minut lepší. Kadaň ovšem hrála spíše agresivně a nečistě. Předváděli spíše fyzický hokej,“ všímá si rozdílů mezi oběma zápasy.

Sacha Treille

Bývalý hráč Kladna nebo švédského Malmö toho zatím příliš v letošní sezóně neodehrál. „V posledním zápase letní European Trophy jsem se zranil proti Českým Budějovicím a dlouho mě trápil přitahovač. Navíc po návratu na led jsem si přivodil další zranění, což celkovému stavu nepřidá,“ vysvětluje.

Treille letos kromě nové štace v Ústí stihl odehrát několik utkání v dresu prvoligového Berouna. „Ještě se necítím v takové formě jako po minulé sezóně při mistrovství světa. Dlouho jsem nehrál a vím, že mě čeká ještě těžká práce vrátit se na svou úroveň,“ uvědomuje si francouzský hokejista, který v Ústí hostuje z pražské Sparty.

„Jsem samozřejmě v kontaktu se Spartou a pokud se dostanu do kondice, měl bych za ní rovněž nastupovat,“ prozrazuje.

Ústí je pro Treilleho po Kladnu a Spartě už třetí českou zastávkou. „V první lize jsem nikdy nehrál, takže nemohu hodnotit, jakou má úroveň. Ale když chce být tým v čele své soutěže, musí tvrdě pracovat. Pokaždé to je těžké a to má Sparta s Ústím společné,“ povídá.

„Do Ústí dojíždím. Je nás více, co jezdí z Prahy, takže s tím nemám problém. Jinak o týmu Ústí jsem nikdy předtím neslyšel,“ usmívá se. „Že v klubu hraje hráč s jménem mé země je zajímavé,“ doplňuje rovněž se smíchem v narážce na brankáře Lvů Pavla Francouze.

Treille pobývá v České republice druhou sezónou. „Před časem jsem jednal s Vítkovicemi, ale nedopadlo to. A při přestupu z Kladna byla mojí volbou Sparta, protože v ní už hrál bratr Yorick. S ním jsem vlastně kromě reprezentace nikdy nehrál. I díky tomu, že on už v patnácti odešel do zámoří. Navíc kromě přípravných zápasů jsem s ním ve Spartě rovněž ještě nenastoupil,“ krčí rameny.

A jakou výzvu má ještě před sebou? „Rád bych, kdybychom s národním týmem postoupili do play-off na mistrovství světa. Už několikrát v řadě jsme se zachránili a nyní bychom si chtěli zahrát alespoň ve čtvrtfinále,“ uzavírá hokejista, jenž byl na jarním šampionátu vybrán mezi nejlepší útočníky turnaje.

Foster: Sacha potřebuje hrát

Do Ústí nad Labem dorazili i Treilleho zahraniční spoluhráči ze Sparty. Kromě bratra Yoricka i Američané Troy Milam s Alexem Fosterem. „Nevěděl jsem co od zápasu čekat a byl jsem příjemně překvapený. Sachův tým vyhrál, takže jsme všichni spokojení,“ směje se Foster. „První třetina byla velmi vyrovnaná, pak bylo Ústí lepší,“ dodává.

„Pro Sachu je důležité, aby hrál. S každým odehraným zápasem se dostane do formy,“ říká sedmadvacetiletý forvard na adresu Treilleho. Fostera a zbytek sparťanského celku pak čeká páteční duel v Litvínově. „Je to televizní zápas, důležitý a určitě bude těžký,“ doplňuje.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!