21. 1. 2013 Robin Mana

Sacha Treille: S bráchou jsme se nehecovali

P r a h a - Druhým dílem pokračovala v nedělním utkání s Chomutovem akce "Sparta vzdává hold". Duel se nesl ve slavnostním duchu, domácí dokonce oblékli speciální edici dresů. Pro jednoho ze sparťanů byl však zápas výjimečný ještě z jiného důvodu. V přímém souboji se totiž postavil svému bratrovi, hájícímu barvy hostujících Pirátů. Za utkáním se ohlíží SACHA TREILLE.

Utkání s Chomutovem se neslo ve slavnostním duchu, do hlediště dorazilo téměř deset tisíc diváků. Jak jste si zápas užíval?
Bylo to skvělé, moc jsem si to dnes užil. Fanoušci byli opravdu výborní, hnali nás za vítězstvím, takže z velké části je naše výhra jejich zásluhou.

Co si myslíte o akcích podobného typu?
Je to výborný nápad. Nejsem si úplně jist, jestli si všichni dostatečně uvědomujeme jak jsou pro nás tito lidé důležití. Nikdo z nás neví, kdy bude jejich pomoc potřebovat. Neměli bychom to brát jako samozřejmost. Proto je skvělé, že jim alespoň jednou za rok můžeme tímto způsobem poděkovat.

Sacha Treille

Pro Vás byl zápas speciální i proto, že jste hrál proti svému bratrovi Yorickovi. Mluvili jste spolu před zápasem, proběhlo nějaké hecování?
Ne vůbec. Každý jsme se připravovali se svým týmem a soustředili se na svůj výkon. Určitě to ale probereme po zápase. Je to sice taková zajímavost, když nastoupíte proti bratrovi, ale v tomhle to pro mě byl zápas jako každý jiný.

Yorick se dnes střelecky prosadil, vám se to nepodařilo. Pět minut před koncem jste tam měl ale velkou šanci, kdy jste se ocitl sám před gólmanem Kostúrem. Mohl byste tu situaci popsat?
Dostal jsem výbornou přihrávku od Ivana Rachůnka, ale nedokázal jsem se srovnat a lépe to trefit. Moje chyba. Hodně jsem se na sebe zlobil. Byl by to důležitý gól, který by asi rozhodl zápas, místo toho jsme pak inkasovali my, a utkání šlo do prodloužení.

Jak byste okomentoval pátou branku Sparty, kterou vám rozhodčí neuznal? Zdálo se , že měl o situaci hned jasno, nedošlo ani ke konzultaci s videorozhodčím...
Ano, máte pravdu. Hned rozpažil a signalizoval hru vysokou holí. Já jsem si tím tedy vůbec jistý nebyl, ale nešlo s tím už nic dělat. Bylo jasné, že rozhodčí svůj verdikt nezmění.

Dnes jste nastoupili ve speciální sadě černých dresů. Jak se Vám líbily, a dáváte přednost klasickým rudým dresům nebo této variantě?
Obě varianty našich dresů jsou opravdu velmi pěkné. Čas od času je příjemná změna, tak jako dnes. Kombinace černého dresu a bílé helmy se mi moc líbí, ale mám rád i klasiku, kdy hrajeme celí v rudé. Nedá se říct, že bych v tom měl svého favorita...

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest