17. 3. 2012 Jiří Liebreich

Sacha Treille: V Brně nás čeká tvrdé utkání

P r a h a - Důležitý zápas o výhodu prvního matchballu získali na ledě Sparty hosté z Brna v poměru 1:3. Stejně jako v předešlých utkáních se hrál hodně fyzický hokej, s důraznou hrou do těla. V této činnosti vyniká mimo jiné i Sacha Treille. Dnes se mu povedlo i otevřít skóre, Sparta dala první gól zápasu - poprvé v sérii. Na vítězství to ovšem hráčům s "S" na prsou nestačilo. "Vždy se snažíme hrát důrazně do těla, vždy chceme vyhrát. Od utkání v Brně čekávám velmi tvrdý zápas."

V úvodní třetině jste předváděli hru, kterou jste si přáli hrát. Vstřelili jste poprvé první branku, hra Sparty byla útočná, dynamická a nebezpečná v zakončení. Co se stalo ve zbytku utkání, kdy Kometa hru výrazně srovnala?
Vždy se snažíme hrát tvrdě, vyhrát. Myslím, že jsme začali velmi dobře, nevím, proč jsme v nastoleném trendu dále nepokračovali.

Sacha Treille

Sparta se v domácích utkáních trápí, hra určitě není taková, jakou si mužstvo představuje. Co je podle vás důvodem horších domácích zápasů?
Také to těžko chápu. Máme za zády skvělé publikum, fanoušci nás ženou vpřed, ale my se trápíme. Dnes jsme začali velmi soustředěně a předváděná hra byla myslím povedená. Bohužel, pak se zápas otočil. Nyní se musíme plně koncentrovat na nadcházející zápas v Brně a doufat, že sérii srovnáme.

Povedlo se vám jako jedinému vstřelit branku, jak jste se dostal k dobré střelecké pozici?
Měl jsem štěstí, že se uvolnil prostor. Dokázal jsem udělat několik rychlých kroků a vystřelit pod víko. Puk naštěstí skončil v síti.

Co očekáváte od nadcházejícího zápasu v Brně?
Čeká nás opravdu tvrdý střet. Výhoda je na straně soupeře. Vědí, že nás mohou porazit a navíc hrají doma. My jsme ale Sparta a sérii chceme vrátit zpět do naší haly. V Brně musíme vyhrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!