16. 3. 2012 Pavel Kuba

Sacha Treille: Výhodu domácího prostředí musíme využít!

B r n o - Ve třicáté druhé minutě mohl po individuální akci snížit stav utkání čtvrtého čtvrtfinále na 1:2, brněnský Trvaj však na jeho obkroužení brány vyzrál. I přesto byl francouzský útočník Sacha Treille v zápase hodně aktivní, stejně jako celý tým však odcházel z ledu zklamaně. Kometa po výhře 3:1 vyrovnala stav série a šance na postup obou týmů jsou stále otevřené.

Co rozhodlo o vaší čtvrteční prohře?
V první třetině se projevilo to, co jsme od čtvrtého utkání čekali. Domácí na nás vlétli hned z kraje, nemyslím si, že bychom hráli špatně, bohužel po naší malé chybě se Kometa dostala do vedení. My jsme si nějaké šance také dokázali vytvořit, bohužel se nám dnes střelecky nedařilo je proměňovat. Brno hrálo kompaktně jako celek, byli efektivnější v zakončení, navíc jsou to velmi dobře fyzicky stavění jednotlivci. Zapomenout nesmíme ani na ohromnou podporu z publika, která taky v celém zápase sehrála svoji roli.

Sacha Treille

Kometa počtvrté v sérii dala branku jako první, v čem je tato bilance zakódovaná?
Těžko říci. Je to hokej, každý z týmů chce dát gól jako první, prozatím našemu týmu chybí v úvodních minutách štěstí. Pevně doufám, že se to již brzy změní.

Navíc první gól je velmi důležitý pro vývoj celého zápasu...
To je pravda. První gól celý zápas ještě více nakopne, dá mu nějaký směr a hlavně motivuje tým, který ho vstřelil. Jejich soupeř pak hraje s pocitem ztráty, což není příjemné, zvláště pak v play- off.

Byli domácí ve čtvrtečním zápase více motivováni než v tom předešlém?
Podle mne to byl podobný zápas jako ten minulý v Brně. Kometa hraje fyzický hokej a my se musíme jejich stylu hry přizpůsobit. Nesmíme se nechat unést a zapomínat na naše přednosti. V týmu máme několik skvělých individualit, které dovedou rozhodnout zápas. Bohužel je zatím příliš nevyužíváme.

Čekali jste před utkáním takový brněnský nápor již z kraje zápasu?
Vžili jsme se do brněnské situace a bylo nám jasné, že budou chtít uspět za každou cenu. Myslím si, že podobná situace nastane i v příštím zápase, půjdou do nás již od prvního hvizdu. Musíme se na ně důkladně připravit, navíc budeme hrát doma, takže se pokusíme jim vnutit naši hru.

Ve třicáté druhé minutě jste mohl snížit na 1:2, po vaší akci zpoza brány jste trefil jen gólmana Trvaje. Mohl byste naznačit, co celé akci scházelo k úspěšnému konci?
Vychýlil jsem gólmana z rovnováhy, ale již jsem nestihl zakončit. Řekl jsem si, že se pokusím obkroužit bránu co nejrychleji a zakončit u vzdálenější tyče, buď skončí puk v bráně nebo na Trvajovi. Ani jsem puk pořádně neviděl, ale brněnský gólman ho nějakým pro mě záhadným způsobem zastavil. Chybělo mi jen krapet štěstí.

Byl to důležitý okamžik, který rozhodnul o brněnské výhře?
Nemyslím si. Všechny akce jsou důležité, každá může být rozhodující, nedá se mluvit o jedné konkrétní, která by určila výsledek celého zápasu.

Jaké kroky je třeba podniknout pro úspěch v pátém zápase?
Musíme tentokrát stoprocentně využít výhodu domácího prostředí. Být silní, neúprosní, první u puku a také připraveni na vše.