12. 1. 2021 Petr Pavlík

Salák: Kluci mi pomohli, musím se ještě zlepšit

Brankář Alexander Salák si v utkání na ledě Komety odbyl svoji premiéru ve sparťanském dresu, ale ani on nezabránil těsné porážce v prodloužení. „Jsem rád, že mám první zápas za sebou. Soustředil jsem se pouze na svůj výkon. V prvních minutách byl pro mě zápas trochu speciální, ale postupem času jsem se dostával do tempa. Je fajn, že vezeme domů alespoň bod,“ ohlíží se zpětně zkušený brankář.

V Brně jsme i přes četné množství střel nevyhráli. Jak hodnotíš porážku 3:4 v prodloužení?
Upřímně jsem rád, že mám první zápas za sebou. Soustředil jsem se pouze na svůj výkon. V prvních minutách byl pro mě zápas trochu speciální, ale postupem času jsem se dostával do tempa. Je dobře, že se nám podařilo získat alespoň bod. Škoda jen, že jsme neproměnili své šance ve druhé třetině, kterých bylo mnoho, ale bohužel nedá se nic dělat. Musíme se poučit a příště být v koncovce efektivnější.

Do zápasového tempa jsi naskočil po dlouhé době. Jak sis užil premiéru za Spartu?
Abych se přiznal, byl jsem trochu nervózní. V první třetině jsem hned omylem upadl, ale naštěstí soupeř zaváhání nepotrestal. Nebyl by to moc povedený start. (usmívá se) Jinak spoluhráči v poli hráli výborně, nepustili Brno do většího tlaku. I když si ale soupeř připravil své šance, dokázal vytěžit maximum. Kluci tedy pomohli spíš mně než já jim. Věřím, že důvěru od trenérů splatím v dalších zápasech.

V první třetině se ti podařilo vychytat trestné střílení. Mrzelo tě, že jsi inkasoval ze hry o pár okamžiků později?
Samozřejmě. Bylo super, že se mi podařilo vychytat jednoho z nejlepších brněnských střelců, ale pak přišla chyba v oslabení. Soustředili jsme se na to, abychom dobře bránili, ale soupeř si i přesto našel dobrou pozici a odskočil do vedení. Škoda, že jsme neodpověděli rychlým gólem na 1:1, jelikož obrázek hry by byl v tu dobu asi trochu jiný. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, musíme se dívat dopředu a soustředit se na další zápas.

Jak ti vyhovuje spolupráce s Matějem Machovským, který tě pustil poprvé do branky?
Musím mu poděkovat, je moc hodný. (smích) Spolupráce s Machym je opravdu skvělá. Vzájemně si moc pomáháme, neustále spolu konzultujeme spoustu věcí. Já se snažím co nejvíc pomáhat jemu a někdy naopak on mně. Myslím si, že tvoříme velmi solidní duo. Máme dobrou šanci, abychom byli oba úspěšní a dotáhli Spartu k úspěchu.

Už víš, jestli budeš chytat příští zápas v Litvínově?
Nechci koukat moc před sebe. Chci makat v každém tréninku na sto procent a v zápase odvést stoprocentní výkon, abych týmu co nejvíce pomohl. Dlouho jsem nechytal, musím na sobě stále hodně pracovat. Věřím, že se dostanu do formy a pomůžu klukům v další fázi sezony.

Jak celkově vnímáš svoje působení ve Spartě?
Sparta je bezesporu špičková organizace. Má zvučné jméno po celém světě, každý se na ni chce vždycky vytáhnout. Jsem rád, že mohu být součástí takového týmu, protože parta v kabině je výborná. Věřím, že nám to bude v příštích zápasech klapat.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda