31. 7. 2004 MiG

Schnábel mstil spoluhráče

Ani jednu třetinu přípravného zápasu na Slavii nevydržel ve hře obránce Róbert Schnábel. V 18. minutě viděl zákrok Radka Dudy na Davida Vrbatu a tak jel s o hlavu menším útočníkem Slavie vyřizovat účty. Když Duda po třetí ráně pěstí uklouzl a sparťanský obránce na něj, rozhodčí oba kohouty odtrhli.
V pátek jsi byl aktérem pěstního souboje s Radkem Dudou. Jaký na tebe udělalo dojem přátelské utkání Sparta – Slavia?
Mělo to trošku špičku, kterou to má mít. Sice to bylo přátelské, ale agresivita z těchto zápasů asi nikdy nezmizí. Takže to bylo podle očekávání vyostřenější. Byl to ale první zápas, vyhráli jsme, takže všechno dobré.

Kde ta agresivita začala? Bylo to z jedné nebo druhé strany, nebo to vyplynulo ze hry?
Myslím, že to bylo ze hry. I když nejde o body, je to derby a jedno mužstvo si chce před druhým získat trochu respektu. Slavia se snaží hrát tvrdší a agresivnější hru a myslím, že i Sparta bude chtít hrát oproti loňské sezóně trochu tvrději a získat si respekt, co mívala.

Od toho tam možné budeš i ty. Mohl bys popsat situaci, která vznikla s Radkem Dudou?
Radek tam po odpískání někoho zbytečně podrazil. Kdyby někoho trefil ze hry, byl by to čistý zákrok. Hokej je tvrdá hra, ale tohle se po odpískání nedělá. Hráč se může nedej bože zranit, špatně spadnout.

Potkali jste se potom s Dudou?
Neviděli jsme se. Když se potkáme na ulici, slušně se pozdravíme a zase bude všechno jako předtím. Když si člověk oblíkne dres, chová se trochu jinak.

Došlo ti, že on je bývalý sparťan a ty bývalý slávista, ačkoliv si ve Spartě už v minulosti působil?
Pamatuju, že když jsme byli menší, zkoušel to on zase tady. Dneska jde plno sparťanů do Slavie a naopak. Sport je o byznysu a podmínkách pro hráče. Slavia byla ochotná dát lepší podmínky Radkovi, Sparta mně.

Na jedenáctou hodinu přišlo do Edenu na hokej poměrně dost lidí. Překvapilo tě to?
Tento zápas je vždy sledovaný, i když je to první utkání sezóny a nemá to hlavu a patu. Fanoušci Slavie i Sparty to sem mají blízko, z Holešovic do Vršovic je to coby kamenem dohodil. Moc mě to nepřekvapilo.

Už ti trenéři nastínili svojí představu o tom, s kým bys měl v obraně hrát?
Trénujeme v nějakých dvojicích, ale hráči se na trénincích většinou točí. Obvykle trénuji s Prochym, ten měl ale volno, tak jsem hrál s Kasíkem. Úplně se to ale během zápasu otočilo, protože jsme dohrávali na čtyři obránce. Myslím si, že se to bude nejspíš točit, ale nechávám to na trenérech. Chybí nám ještě dvanáct přípravných zápasů.