3. 1. 2006 Tomáš Kubánek

Se dvěma body jsme spokojeni, říká Marek Pinc

Před zápasem byli do role mírných favoritů pasováni hosté z Vítkovic, ovšem všichni víme, jak dokážou být takovéto prognózy vrtkavé. Stejně se vyvíjel i úterní zápas. Nejprve dokázali Ostravané v polovině první třetiny otočit z 0:1 na 2:1, do konce druhé části své vedení dokonce ještě zvýšili. Během dvou minut poslední dvacetiminutovky však dvougólový náskok prohospodařili. V následném prodloužení přece jen výhru strhli na svou stranu, o což se zasloužil perfektními zákroky i brankář Marek Pinc.
Pro vítkovického gólmana ale zápas nezačal úplně nejradostněji. Milan Toman od modré nahodil puk na branku Ostravanů a jeho pokus se od Dreslerovy nohy dostal za Pincova záda. "Střela sice šla několik metrů mimo bránu, ale trefila našeho hráče do kolena a odrazila se mi mezi nohy. Bylo to dost nešťastné," popisuje jednička mezi vítkovickými tyčemi první inkasovaný gól.

Přes počáteční inkasovanou branku předvedli hosté v dalším průběhu zápasu kvalitní výkon, dokázali Spartu několikrát dostat pod tlak a proměnit řadu svých šancí. "Hráli jsme skoro po celé utkání výborně jak dozadu, tak dopředu. Pak jsme bohužel trochu ztratili koncentraci a dostali dva góly. Přesto jsem stále věřil, že vyhrajeme, což se v prodloužení nakonec vyplnilo," říká spokojeně Pinc.

A tak, i když ztratil dvougólový náskok, byl ostravský celek s bodovým importem spokojen. "Před zápasem bychom tenhle výsledek určitě brali. Nyní, už to není tak jednoznačné, protože jsme vedli 3:1. Nakonec i ty dva body jsou dobré."

Finiš zápasu nebyl právě určen pro slabé povahy, protože se oba týmy místo bránění bodu vrhli na zteč soupeřovy brány. Ve stejném duchu se neslo díky přesilovce Severomoravanů i prodloužení, a tak musel Marek Pinc vytasit bravurní zásahy. Uspěl jak v souboji tváří v tvář s Janem Markem, tak při přečíslení Štrby s Tonem. "Byly to pro mě normální zákroky, snažím se chytat stále stejně. Zkusil jsem počkat a ono mě to pak trefilo."

Vítkovičtí mohou děkovat Pincovi nejen za výborný postřeh, ale i za "dobře postavené tyče". Brankovou konstrukci trefili sparťané z nejrůznějších pozic hned třikrát. "Určitě nám to hodně pomohlo. Dneska při mě stálo štěstí," směje se litvínovský odchovanec.