19. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Sedm hráčů Sparty je opět na marodce

Sparťané se v Ústí nad Labem neprezentovali příliš lichotivým výkonem. Jedním z důvodů je však fakt, že trenéru Sparty Jaromíru Šindelovi se opět značně rozrostla marodka. Navíc někteří další hráči se vrátili po dlouhodobějším zranění a nejsou přeci jen ještě v tom správném tréninkovém a zápasovém rytmu.
Trenér holešovických se snažil po utkání rozkrýt příčiny neúspěchu se štikou první ligy – Ústím nad Labem. “Sehráli jsem druhý zápas během 48 hodin. Takže kluci byli už unavení, navíc hrajeme v podstatě v patnácti lidech. Na Vopata s Netíkem asi také padla únava, několik měsíců totiž nehráli. Hlavně byla velká díra mezi obranou a útokem. Mají tady v Ústí široké kluziště, na kterém jsme propadávali vepředu, ale dělali jsme chyby i v obranné činnosti,“ analyzoval lodivod Sparty.

Obrana Sparty také nešlapala, tak jak by měla, hosté často nestíhali pokrývat úniky hráčů Ústí. “Obrana je od pondělí jiná. Více než měsíc jsme trénovali systém hry s červenou čárou a najednou je to pryč. Bude opět chvíli trvat než se opět sehrajeme jiným způsobem. Ale přesto je pravda, že jsme dostali pár lehkých, zbytečných gólů. Je to pro nás ponaučení a tato porážka může být pro nás přínosem,“ myslí si Jaromír Šindel.

Trenérům značně komplikuje přípravu zdravotní stav mužstva. Od začátku zápasové přípravy chybí Spartě několik hráčů. Momentální stav je sedm hráčů na marodce. “Honza Marek ve středu poprvé trénoval po zranění břišního svalstva. Petr Ton stále marodí s rukou. Můj syn Jakub se doléčuje po operaci ramene. Martin Chabada má svalové problémy, Ondra Kratěna má otok na kotníku, zřejmě z bruslí. Hanzlík má zlomený nos, Vykoukal zase problémy s kolenem. Celé mužstvo má teď volné tři dny, snad se dají dohromady,“ doufá pětačtyřicetiletý kouč.

Utkání zhodnotil také trenér Ústí nad Labem, Pavel Hynek. “Spartu trápí velká marodka. I přes to, že jsme vyhráli větším rozdílem, tak hra byla vyrovnaná. Měli jsme větší důraz a štěstí v koncovce. A přeci jenom pro naše hráče je prestižní, když sem přijede Sparta, která tu roky nebyla. Nemá to cenu přeceňovat, je to jenom příprava.“ Bývalý trenér Sparty Pavel Hynek ani nevypisoval žádné speciální prémie. “Je to už historie. A většina těch kluků ze Sparty, které jsem trénoval, je už pryč. Ale přesto na ty roky vzpomínám, vždyť jsem ve Spartě od šesti let,“ uzavřel Pavel Hynek.

Jeden ze dvou gólů Sparty v Ústí vstřelil důrazný centr Pavel Kašpařík. S tím se letos zřejmě počítá do jednoho z prvních tří útoků. V minulosti většinou paběrkoval pouze ve čtvrtém útoku. Je to pro mě výzva. Pociťuji důvěru trenérů, čehož si vážím. Ale zatím nemám představu s kým a kde budu hrát. Jsme hendikepovaní tím, že máme spoustu zraněných hráčů. Prakticky jsme nesehráli žádný zápas kompletní. Máme týden na to, abychom se dali dohromady. Jedeme na turnaj do Švýcarska, což je pro nás veliká výzva. Chceme tam udělat dobrý výsledek, budou to však těžké zápasy,“ nastiňuje dravý forvard.

Kašpařík se prosadil gólově nejen v Ústí, ale i v předposlední přípravě s Klotenem. “Mě osobně to možná třeba trochu pomůže, že jsem vstřelil gól. Ale samozřejmě bych byl radši kdybychom vyhráli. Je jedno kdo se trefí, hlavní je aby se dařilo celému mužstvu a vyhrávalo se. Osobní ambice a statistiky musí jít stranou. Od května trénujeme jako jeden tým a za výsledky musíme jít taky jako jeden tým,“ zdůrazňuje šestadvacetiletý útočník.