11. 11. 2018 Tereza Velikovská

Sedm sparťanů v mládežnických reprezentacích!

Během listopadové reprezentační přestávky absolvovaly mezinárodní zápasy všechny mládežnické výběry České republiky. A reprezentační trenéři sáhli po celkem sedmi zástupcích Sparty! Sparťané si zahráli ve výběrech do 20, 19, 18 i 17 let a dali o sobě vědět. Jak se jim vedlo?

U20 - Rousek dal gól Švédsku na Turnaji čtyř zemí

Nejstarší mládežnická reprezentace do 20 let se představila na domácím turnaji v Hodoníně. V týmu sestaveném koučem Václavem Varaďou si zahrál sparťanský útočník Lukáš Rousek, nominován byl i exsparťanský bek Marek Hugo Haš, který působí ve Finsku. Češi začali skvěle, když v pátek přejeli Švédy vysoko 5:1. A úvodní český gól na turnaji si připsal právě Rousek! Ve druhém utkání český tým těsně podlehl Rusku v poměru 5:6. I tak ale v závěrečném nedělním střetnutí s Finy bojoval o první příčku, ale vítězi turnaje podlehl vysoko 2:7, a skončil tak na konečném třetím místě.

U19 - Kropáček si třikrát zahrál proti Finsku

Výběr do 19 let měl o listopadové reprezentační přestávce na programu tři zápasy s Finskem ve třech dnech, kterým předcházel přípravný kemp v Rokycanech. Po něm svěřenci Davida Bruka odcestovali do jihofinského městečka Vierumäki. V týmu nechyběl ani sparťanský útočník Vojtěch Kropáček, který nastupoval ve druhé útočné formaci. V pátečním duelu Češi ani jednou neinkasovali a zvítězili 2:0. V sobotu tým Suomi Čechům porážku oplatil a vyhrál těsně 2:1. Závěrečný nedělní duel byl vyrovnaný, nakonec ho pro sebe po výhře 3:2 urvali domácí Finové.

U18 - Pšenička a Prymula bodovali, Škorpík v brance

Osmnáctka pod vedením Aloise Hadamczika absolvovala domácí Turnaj pěti zemí v Kravařích. Do týmu, který odehrál od středy do neděle čtyři duely v pěti dnech, byli nominováni i tři sparťané - útočníci Ondřej Pšenička s Patrikem Prymulou a gólman Jan Škorpík. Kustodem a masérem týmu je navíc sparťan Josef Toma. Češi načali turnaj ve středu proti Švýcarsku, které přejeli za bodového přispění sparťanů 5:1. Prymula si připsal gól, Pšenička hned tři asistence!

Ve čtvrtečním utkání Češi podlehli USA 2:5, sparťané v něm nebodovali. Po pátečním volnu následovala vyrovnaná bitva s Finskem, kterou nakonec český tým prohrál těsně 3:4. V tomto duelu se poprvé a naposledy na turnaji představil v jeho brance sparťan Škorpík. Turnaj uzavřel zápas se Švédy, které Češi porazili 4:2, a obsadili tak bronzovou příčku. Jednou asistencí, svou čtvrtou na turnaji, k výhře přispěl sparťan Pšenička.

U17 - Bláha s Krutilem na World Hockey Challenge

Česká reprezentace do 17 let se představila na World Hockey Challenge, nejkvalitnějším turnaji této kategorie. Tým vedený trenérem Karlem Beranem v kanadském Saint John neobhájil loňské třetí místo a nakonec skončil sedmý. V týmu byli i dva sparťanští obránci - Marek Bláha a Michael Krutil. První jmenovaný si připsal gól v přípravném duelu se Švédy, kterým český tým podlehl těsně 5:6, v samotném turnaji už sparťané nebodovali.

Český tým v základní skupině získal pouze bod za prohru v prodloužení s Kanadou Black. S USA a Kanadou White Češi prohráli shodně 1:5. Ve čtvrtfinále nestačili na pozdější vítěze z Ruska v poměru 0:5, čestnou výhru 2:1 si připsali alespoň v duelu o konečné sedmé místo proti Spojeným státům americkým.

Kniha Legenda Sparta skvělým vánočním dárkem

Odstartoval předprodej na zápas s Kometou

Machovský: V Liberci jsme neproměnili šance

LIB - SPA 4:1 - Buchteleho gól na body nestačil