31. 10. 2013 HC Sparta

Sedmý ročník tradiční akce Sparťanská krev

Přichází listopad a ten je pro všechny sparťany už léta speciálním měsícem. A ani letos tomu není jinak, opět po roce je tu totiž Sparťanská krev! Už sedmý ročník této tradiční akce se uskuteční ve středu 6. listopadu ráno (8.00 hod.) v holešovické Tipsport areně. Za účasti kompletního A-týmu a fanoušků proběhne hromadné darování sparťanské krve. Speciálním zápasem věnovaným této akci pak bude stylově derby pražských „S“, které Sparta sehraje na svém ledě v neděli 24. listopadu. Pro spojení s jubilejní sezonou byl zvolen slogan: „Sparťanská krev koluje nám v žilách. Už 110 let!“

Sparťanská krev představuje dlouhodobý projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se pravidelně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu, sparťanští fanoušci a široká veřejnost. První hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. V pořadí třetí darování v sezoně 2009/2010 se uskutečnilo dokonce přímo v šatně A-týmu Sparty. Od letošního ročníku je akce nově rozšířena i o propagaci Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM, o němž bude možno ve středu získat informace a stát se jeho aktivním členem.

Dárcem může být každý, kdo je zdravotně způsobilý, váží min. 50 kilogramů a je mu mezi 18 až 65 lety. Během jednoho odběru člověk daruje asi 470 ml krve. Muži mohou darovat 4x do roka, ženy pouze třikrát. Světový den dárců krve připadá na 14. června.

„Sparťanská krev je jedním z našich klíčových projektů a jsme moc rádi, že hned od jeho zavedení se stal tradicí a těší se velké oblibě u našich fanoušků i po tolika letech,“ tvrdí Petr Bříza, předseda představenstva klubu. „I v této sezoně má akce v našich očích velký význam a jsem rádi, že sami fanoušci vyvíjejí velkou snahu podílet se na úspěšné realizaci společného odběru. Toho se tradičně zúčastní i naši hráči a realizační tým,“ doplňuje Bříza. Ke zmíněným osobám se připojí i klubové legendy či zaměstnanci Sparty a Sportovního holdingu Praha.

Ve středu 6. listopadu proběhne společné darování krve tradičně ve VIP prostorách holešovické Tipsport areny (vchod č.32 od hotelu Expo), začátek akce je v 8.00 hod. Projekt, který letos slaví už sedmý ročník své existence, má za cíl podpořit dobrovolné dárcovství krve a přivést do řad dárců další nové členy. Přemýšlíte o dárcovství? Tak kdy jindy do toho jít, když ne teď ve spojení se Spartou! Vítaní jsou jak dárci-matadoři, tak „nováčci“. Tým z transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí vše vysvětlí, hráči a maskot Sparťák v případě potřeby povzbudí... Z posledních ročníků této akce vzešlo několik desítek nových pravidelných dárců. Tak se k nim letos přidejte i vy!

Všichni dárci se mohou zadarmo přijít podívat na derby

Stejně jako v minulých letech se ve znamení Sparťanské krve ponese celý měsíc listopad. Vrcholem pak bude domácí utkání proti Slavii, které se uskuteční v neděli 24. listopadu. Každý dobrovolný dárce krve, který podstoupil (nebo podstoupí) odběr na transfuzní stanici v České republice od ledna 2013 do 24. listopadu 2013, si může na toto utkání jako poděkování vyzvednout vstupenku zdarma. Ty mu budou vydané v zákaznickém centru Tipsport areny po předložení dárcovské legitimace. Akce platí do případného vyčerpání kapacity Tipsport areny. Nově mohou stejný benefit čerpat i noví členové Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM, kteří tam vstoupí od této chvíle až do dne zmíněného utkání.

Sparta podporuje i dárcovství kostní dřeně

Stejně jako v každém roce, tak i letos bude ve fanshopu k dostání speciální kolekce Sparťanská krev. Zakoupením produktů z této kolekce přispějí fanoušci na podporu dárcovství krve.

RedsTV: Sparťanská krev 2012