21. 3. 2010 Lucie Strouhová

Série bude ještě dlouhá, čeká nás velký boj, předvídá Kafka

Poprvé do čtvrtfinále naskočil tahoun juniorského týmu Petr Kafka, jehož trenéři povolali do prvního mužstva pro zranění Kratěny. Dvacetiletý útočník naskočil do druhé formace a bez respektu se pokoušel překvapit vítkovickou defenzivu několika výpady. Ovšem bez úspěchu.

Jak chutnají boje v nadstavbové části nejvyšší české hokejové soutěže už junior Petr Kafka okusil v loňském ročníku. Letos však na svou šanci musel čekat, příležitost dostal ve čtvrtém zápase čtvrtfinále. „Včera jsem se byl na utkání pouze podívat. Viděl jsem, že odstoupil Krtek, tak jsem už jen čekal, zda se trenéři ozvou, abych se z juniorky přesunul k A-týmu,“ vyprávěl talentovaný útočník, jenž juniory z Holešovic dovedl před několika málo dny do semifinále.

Petr Kafka

Svou formu mohl rázem ukázat i slušně naplněné TESLA Aréně, když jej trenéři Holaň s Volkem zařadili namísto zraněného Kratěny na pravé křídlo druhé formace. „Rovnou mi řekli, že se dostanu do hry. Nečekal jsem ale, že odehraji druhou pětku, čekal jsem tradičně na prostor ve čtvrté lajně. Snažil jsem se udělat, co jsem mohl, za šanci jsem vděčný,“ pousmál se.

Samotné utkání mu však příliš radosti nepřineslo. Sparta čtvrtý zápas nezvládla a soupeři z Ostravy na domácím ledě podlehla. „Rozhodl začátek druhé třetiny,“ okamžitě věděl Kafka. Narážel tím na tři rychlé branky, které Pražany řádně poslaly do kolen.

„První třetinu jsme neodehráli, jak jsme si představovali a především řekli. Trenéři nás na to v kabině upozorňovali a cílem bylo se od druhé části zvednout. Paradoxně ale veškeré naše plány zhasly už po pěti minutách, Vítkovice měly hodně štěstí,“ pokrčil rameny mladíček v sestavě, jenž tři údery hostí v pěti minutách nechtěl přičítat nekoncentrovanosti. „Určitě ne, šli jsme do druhé části nažhaveni výsledek zvrátit,“ ujistil.

Čtvrtfinálový seriál tak načítá další díl, čemuž se Holešovičtí chtěli vyhnout. Po dvojzápase v hlavním městě tak nemůže panovat spokojenost. „Určitě je škoda, že jsme neurvali i druhý zápas. Série se hodně protáhne a nikdo z týmů nemá nic jistého, ještě to bude velký boj,“ předvídá Kafka.

Pátý zápas je na programu už ve čtvrtek v ostravské ČEZ Aréně. Půjde o hodně, vítěz zápasu bude jen jediný krůček od postupu, nad poraženým se bude houpat Damoklův meč. „Bude to vyhecované, obě mužstva do toho půjdou na sto dvacet procent. Znovu bude rozhodovat, kdo dá první gól,“ myslí si závěrem odchovanec klubu.