10. 10. 2012 Jiří Liebreich

Sičák: Sparta svou mašinu rozjede

P r a h a - Zkušený obránce, několikanásobný reprezentant, současný člen širšího reprezentačního kádru otloukaný v dresu Padrubic, Budějovic, Vítkovic či Hämeenlinny, TPS Turku nebo také Kärpat Oulu - Vladimír Sičák. Bek, nyní již s "S" na dresu, jenž na sebe obléká. Posila Holešovických z mistrovských Pardubic má za sebou několik tréninků a nyní se již intenzivně připravuje na těžké zápasy, které na tým z hlavního města čekají.

“Na hráčích je vidět, že dělají maximum pro změnu“

V české nejvyšší soutěži jste své jméno spojil především s Českými Budějovicemi, poté vás fanoušci sledovali též ve Vítkovicích a naposledy ambiciózních a v loňské sezoně tolik úspěšných Pardubic. Jak jste po těchto zkušenostech vnímal přesun do Sparty Praha?
Svůj přesun beru jako pozitivum. V Pardubicích jsme se trápili, ikdyž vím, že ve Spartě to teď není o mnoho lepší. Pro hráče samotného je někdy lepší zvolit přestup a Sparta byla nejlepší řešení.

Když jste se vracel před sezonou 2011/12 z Kärpat Oulu do Pardubic tak jste měl nabídku i z pražské Sparty?
Tenkrát jsem jednal se Spartou, čekal jsem ale především na České Budějovice, kam jsem chtěl. Ty ale jednat nechtěly. Tehdy jsem zvolil přestup do Pardubic, místo Sparty.

Letošní ročník jste započal v dresu mistrovských Pardubic, tým se ale hodně trápí. Je vám jasné, že v pražském týmu to nebude zpočátku o nic lehčí, je podobný start do sezony pro vás jako pro hráče výrazně obtížnější než obvykle?
Sezon už mám odehraných mnoho, ať už ve Švédsku, Finsku nebo doma. Je to složitý start, nyní se ale můžeme jenom zlepšit. V tomto ohledu zkušenosti hráče uklidní.

Byl nyní o vaše služby zájem i z Českých Budějovic – týmu, kterému se také nedaří?
Tohle jsem neřešil. Veškeré záležitosti mého přesunu vyjednával pan Hemský z Pardubic. Co já vím, tak do Budějovic přišli tři nebo čtyři hráče z NHL, takže asi nesháněli nikoho.

Vladimír Sičák

V Extralize jste hrál mimo Budějovice i za Vítkovice a Pardubice – jste zvyklý, především tedy z týmu perníkářů, na větší tlak, vyšší cíle?
Podobné věci absolutně nepociťuji. Tlak jsem nikdy příliš nevnímal a jsem přesvědčen, že s tím ani teď ve Spartě problém mít nebudu.

S týmem máte za sebou několik tréninků, jak vnímáte atmosféru, jaká je pohoda?
Musím říct, že kluci nesmírně makaj a dělají na sobě. Není sice moc dobrá nálada, to je tak ale vždycky, když se prohrává. Na každém je vidět, že chce udělat maximum pro změnu posledních výsledků. Tým tvrdě trénuje.

Může současná krize týmu pomoci v té závěrečné části sezony?
Sparta má dobrý tým. Jak na papíře, tak na ledě. Já věřím, že tu jsou takoví hráči, že když se krize zažene a mašina se rozjede, tak že se s tím dá něco udělat.

Vladimír Sičák tabulku sleduje až v závěru, zato v souboji Messi x Ronaldo má jasno…

Vidíte v tabulce po startu ligy nějaká překvapení? Sledujete tabulku?
Nesleduji to. Začátek je vždy buď dobrý, nebo špatný, poté záleží, jakým způsobem se se svými zápasy týmy poperou. Tabulku si prohlížím až před play off, sleduji akorát svůj tým, ostatní mě příliš nezajímá.

Stihl jste v Pardubicích Davida Krejčího? Jaký je on hokejista?
Zastihl jsem ho, pozdravili jsme se na tréninku. Pardubicím obrovsky pomůže, komu také ne. Je to skvělý hráč z NHL, jeden z nejlepších hráčů Bostonu. Po jeho příchodu tým vyhrál dva ze tří zápasů, ještě aby jim to s ním v sestavě nešlo. (úsměv) S Hemským tam tvoří výbornou útočnou dvojici, tady je ohromná síla.

Ve Spartě je jediná posila z NHL – Michal Neuvirth. Znáte se?
Nikdy jsem ho neviděl. Poprvé když jsem ho viděl, tak jsem si říkal, jaký je to mlaďoch, klučíček…

Vladimír Sičák

O něm…

  • Narozen: 1. Prosince 1980 Jindřichův Hradec
  • Výška & váha: 179 cm, 89 kg
  • Číslo v dresu Sparty: 24
  • Zápasů v české nejvyšší soutěži: 288

Letošní ročník je jiný, kvůli hráčům z NHL. Názory na jejich působení u nás se liší, co hlava, to jiný názor, ať už expert či politik. Jaký je váš pohled na okořenění ligy jmény jako Jágr či Sobotka?
Je to složitá situace. V současné době určitě pomáhají. Já jsem neviděl hráče NHL, který by nebyl přínosem pro tým. Jde spíš o to, jestli NHL začne, co bude potom… Pro kluky co do té doby nehráli to bude hodně těžké. Dostat se do tempa, své také udělá sehranost v přesilovkách. Týmy, které těch hráčů mají hodně, pak mohou mít problém. Pro hráče, kteří hrají v Evropě bude nejlepší, kdyby se začalo hrát co nejdříve. Uvidíme, jak bude hrát Kladno, až jim odejde celá pětka.

Něco pro tábory Madrid x Barcelona – na které straně barikády se nachází Vladimír Sičák?
Tak to jste mě vystihl. To je snad jediný fotbal, který sleduji, zato ale hodně. Za mě určitě Barcelona. Hodně mě ale mrzí, že jsem teď nestihl zápas v Barceloně, měl jsem hodně stěhování, takže jsem to nestihl.

Takže souboj Messi / Ronaldo je pro vás vyřešen…
Tak nějak, vyhrává Messi. (úsměv)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Bulhar Tomov: Chci se prosadit v áčku!

Přidejte se do registru dárců kostní dřeně

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!