15. 10. 2006 Vojtěch Gibiš

Sivek pomohl k vysoké výhře třemi body

Sparťanský útočník Michal Sivek pomohl svému týmu proti Vsetínu třemi body. Nejprve v deváté minutě poslal přesnou nahrávku Tomáši Netíkovi, pak ve čtyřiapadesáté minutě vyslal do brejku z trestné lavice Jana Hlaváče, o dvě minuty později se ve dvojnásobné přesilovce prosadil sám.
Sparta předvedla proti Vsetínu tři rozdílné třetiny. V té první šla rychle do dvoubrankového vedení, avšak poté se uspokojila a dala Vsetínu příležitost. Ve druhé třetině hosté ještě nabídnutou šanci nevyužili, branku se jim podařilo vstřelit až na začátku čtyřiačtyřicáté minuty. “Po první třetině jsme se asi podvědomě uspokojili. Nepochopitelně jsme ve druhé třetině přestali hrát a dostali jsme Vsetín do hry. Hráli jsme takový profesorský hokej, stále nás mleli v našem pásmu. Můžeme být rádi, že velké vsetínské šance pochytal Dušan Salfický. Zlomili jsme to až naším třetím gólem. Příště se těchto výpadků musíme vyvarovat,“ analyzoval sparťanskou hru centr třetího útoku Michal Sivek.

Vsetín rozhodně nepatří mezi extraligové favority. Přesto Spartu během druhé třetiny přehrával, jen díky Salfického zákrokům a štěstí se hosté dlouho nemohli prosadit. “Vsetín jsme rozhodně nebrali jako outsidera. Víme, jaké týmy porazil. Mají mladé kluky, kteří nemají co ztratit a tou svojí bojovností a srdíčkem nás ve druhé třetině přehrávali,“ přiznal syn generálního ředitele Sparty. Vsetínu ve druhé třetině pomohlo i to, že na trestnou lavici jezdili výlučně hráči Sparty. “Trenér Výborný nám nevyčítal ani tak ty naše fauly, jako spíš celkový herní projev. Vsetínští totiž mnohem lepší pohyb, my jsme stáli, oni kolem nás lítali,“ chválil soupeře pětadvacetiletý hráč.

Definitivní zlom nastal až v padesáté minutě, kdy František Ptáček bombou od modré poslal Spartu do vedení 3:1. “Oni stále kousali, cítili šanci. Ale po tom třetím gólu asi podvědomě odešli, přestali hrát. Je to ale asi normální, když hrajete celý zápas vyrovnaně a pak vám to na konci uteče.“ Po kanonádě ze závěru zápasu se ve vzduchu vznášela opět možnost pizzy zdarma pro fanoušky. Po Sivkově gólu na 5:1 z času 55:25 se trefil i o pouhých šest sekund později Tomáš Netík, a v pizzerii Buschetto začali roztápět pece. “Pan majitel pizzerie bude asi moc rád. (smích) Říkal nám, že poprvé rozdal přes jedenáct set pizz.“ Sivek dlouho nezažil, že by gól padl v tak rychlém sledu. “Možná tak někdy ve druhé třídě, když se jezdilo do útoku hned z bule.“ V brance Vsetína se objevil neznámý Fin Vehviläinen, který hned domácí borce zaujal. “Ze začátku jsme se mu smáli, protože ten kluk je snad menší než břevno. (smích) Chytal ale výborně, byl hodně mrštný. Do stavu 2:1 byl super, pak psychicky odešel, stejně jako celý vsetínský tým.“

Na dvanácté mužstvo tabulky přišla na Spartu druhá největší návštěva sezony – 6043 diváků. “Naši fanoušci jsou od loňska perfektní. Je vidět, že Sparta začíná být tou Spartou, kterou byla v minulosti. Vedení udělalo výbornou akci s tím lístkem na fotbal. V neděli přišlo v půl páté na Spartu šest tisíc lidí, což je bomba.“ Sparťanští hokejisté se však své fotbalové kolegy nevydali povzbudit, neboť mají v pondělí volno a proto si naplánovali společnou večeři. “Budeme fandit u televize. Takže budeme držet palce na dálku, dost totiž s klukama z fotbalové Sparty komunikujeme, vyměňujeme lístky na hokej za lístky na fotbal,“ prozradil vysoký forvard.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila