20. 12. 2011 Daniel Ryl

Škoda nevyužitých šancí v úvodu, uznal Bližňák

P r a h a - Před sezonou se stal novou akvizicí v holešovickém týmu. Postupem času zapadl do herního systému Sparty a našel své místo v sestavě. Mario Bližňák předvádí stabilní výkony a svým dílem přispívá k úspěchům týmu.

Utkání začalo velkým nasazením z obou stran. Na obou týmech byla ovšem znát pauza zaviněná reprezentační přestávkou. „Nebylo to pro nás po reprezentační přestávce lehké, ale zvládli jsme to dobře, zahájil s úsměvem. „Před zápasem jsme si odpočinuli a soustředili se na dnešek. Chtěli jsme chytit začátek utkání. To se nám podařilo, ale stejně jsme to byli my, kdo prohrával,“ zmínil úvod utkání, po kterém šli hosté v páté minutě do vedení. „Naštěstí nám dnes vyšly přesilovky, což rozhodlo o našem vítězství.“

MARIO BLIŽŇÁK

Sparta do utkání vlétla zhurta. V první minutě pobídl Broš Ivana Rachůnka, který poslal svou dělovku do tyče. Krátce po této akci přišla druhá příležitost domácích, kterou právě po přihrávce Bližňáka zahodil Tenkrát. „Těch šancí je škoda. Trochu nám to svázalo ruce, ale nemyslím si, že by to bylo nějak hrozné. Před koncem první třetiny jsme vyrovnali a uklidnili se. Po druhé brance to z nás spadlo a hráli jsme s klidem,“ vychvaloval si útočník Sparty. „Myslím si, že jsme dokázali, že máme silný tým,“ dodal s úsměvem.

Lvím podílem přispěl k vítězství kapitán Pražanů Michal Broš. Při obou brankách prodal své zkušenosti a hlavně ta první byla ukázková. „On je pan hráč. Má něco odehráno a dnes to dokázal. Když máte takového hráče, tak jdou nahoru i výkony týmu,“ nešetřil chválou na svého staršího kolegu. „Krátce před tou brankou nám na střídačce říkal, že mu dnes to buly s Burgerem nějak nevychází. Přišel s tím, že ihned po vhození zkusí jít s pukem dopředu a ono mu to nakonec vyšlo,“ prozradil s úsměvem.

Sympatický forvard zažívá dobré období. Svými výkony zaujal také na Slovensku a vysloužil si pozvánku do národního týmu našeho východního souseda. Po vítězném turnaji v Německu se předvedl také na turnaji v Rakousku. „Reprezentaci si užívám. Premiéru jsem si odbyl na turnaji v Německu, kde se nám podařilo vyhrát. Máme nového trenéra,“ hledal důvody slovenského úspěchu. „Je to také něco nového a pro každého hráče je obrovská čest reprezentovat svou zemi. Každopádně si musíte zvykat na nové kluky, nový systém, ale to jsou pozitivní zkušenosti,“ zdůraznil Slovák ve službách Sparty. Že by se na něm projevila nějaká únava odmítl: „Nene, kluci tu trénovali, já odehrál dva zápasy za reprezentaci a v neděli jsem dostal volno. Odpočinul jsem si a dnes jsem se cítil v pohodě,“ přesvědčoval.

Mario se již rozkoukal a doslova zaplul do nového týmu, který Sparta před sezonou vybudovala. „Na začátku sezony jsem se trochu hledal, musel jsem si zvyknout na nový tým, nové návyky, jiný styl hokeje. Pár zápasů mi trvalo, než jsem si doopravdy zvykl,“ uznal Bližňák. K jeho patnácti kanadským bodům za čtyři branky a jedenáct asistencí mu pomohli také kolegové z útoku. Mladý útočník nastupuje s Petrem Tenkrátem a Petrem Tonem. Spolupráci se zkušenými hráči si nemůže vynachválit: „S klukama v útoku si rozumíme. Zatím nám to klape, dáváme branky. Doufám, že nám to vydrží,“ zadoufal. Nezapomněl také na ostatní spoluhráče. „Každopádně v týmu je síla. Výsledky týmu nestojí na jedné pětce a každému se hraje lépe. Když se mi nepovede utkání nebo našemu útoku, tak nejsem tak nervózní, protože vím, že máme další kluky, kteří dokáží vyhrát zápas,“ dodal na závěr.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila