29. 11. 2014 Tereza Velikovská

Škrtlo to lapačku a šlo to ven, litoval Klimek

Nejlepší střelec Sparty v aktuální sezoně LUKÁŠ KLIMEK přidal v utkání na ledě Litvínova už jedenáctý střelecký zářez, tým ale tentokrát vyšel po sedmi venkovních výhrách v řadě naprázdno. Po prohře 3:6 osmadvacetiletý útočník litoval zejména neproměněné šance ve třetí třetině, po které Severočeši z protiútoku vstřelili vítězný gól. "Už jsme to bohužel nedohnali," posteskl si.

Když Klimek posílal svůj tým na konci prostřední dvacetiminutovky šikovnou tečí střely Karla Pilaře do vedení 3:2, vypadalo to pro Spartu nadějně. Ale ve třetím dějství přišly nevyužité šance a pak obrat skóre v podání Litvínova. A to právě po velké příležitosti blonďatého forvarda. "Zkoušel jsem blafák do forhandu a chtěl jsem to zvednout výš, aby to šlo nad lapačku, ale škrtlo ji to a šlo to vedle," popisoval.

Lukáš Klimek

Hned z protiútoku se dokázal prosadit backhandovou střelou Robin Hanzl, a domácí se tak vůbec poprvé v zápase dostali do vedení, které už nepustili. "Bylo to klasické nedáš - dostaneš. Jel jsem sám na bránu a nedal jsem. Pak se hra přelila k nám to třetiny a dostali jsme gól na 3:4. Už jsme to bohužel nedohnali," mrzelo Klimka.

Litvínov nakonec přidal ještě dvě trefy do prázdné branky při sparťanské power play a skóre upravil na konečných 6:3. Hned dvakrát se oba týmy prosadily v přesilových hrách, kterých rozhodčí odpískali i díky změně trendu posuzování zákroků požehnaně: "Posledních pár zápasů je to skoro pořád buď přesilovka, nebo oslabení. Hra je pak rozkouskovaná, pět na pět se moc nehraje. Pak má výhodu ten tým, který to promění. My měli pět na tři, nesehráli jsme to špatně, ale produktivita tentokrát nebyla dobrá."

I přesto se daly tři vstřelené góly za zády opory Severočechů Petra Francouze brát jako pokrok ve srovnání s prvním vzájemným duelem, který Litvínov na Spartě vyhrál fotbalovým výsledkem 1:0. "Trenér nám říkal, kam máme na Francouze pokoušet střílet. Tři góly jsou takový průměr, podle mě to není špatné. Venku bychom měli na tři góly vyhrávat, i když šancí jsme dnes měli na několik dalších gólů," myslí si Klimek.

Dalším důvodem, proč tentokrát padlo branek hned devět, je podle něj odlišný styl hry Litvínova doma a venku. "Zdá se mi, že Litvínov hraje venku spíš dozadu a na jistotu, ale doma napadají, takže se hra víc otevře. Právě proto jsme byli aktivnější a měli jsme víc šancí než oni. Paradoxně jsme prohráli, tak to někdy v hokeji bývá," konstatoval.

tolik střel vyslal LUKÁŠ KLIMEK na branku Pavla Francouze

Vzhledem k dosavadním výkonům černožlutých v této sezoně a jejich druhému místu v tabulce není překvapením, že právě oni ukončili sparťanskou sérii sedmi výher na ledech soupeřů. "Jejich současné postavení mě trošku překvapilo, protože většinou hráli ten střed a spodek tabulky. Ale už na konci minulé sezony bylo vidět, že se zvedají. Přenesli si to i do té aktuální a zas takové překvapení to není. Hrají výborný hokej a prokázali to i proti nám," pochválil Klimek soupeře.

A hned v neděli čeká Spartu další tvrdý oříšek, doma totiž přivítá aktuálního lídra z Třince! "Zrovna se to tak nakupilo, že nás po sobě čekají dva týmy, které jsou na špičce celé ligy, ale to je úplně jedno. Musíme porazit každého, ať je první nebo poslední. A jestli to bude zápas s málo góly jako u nich, nebo přestřelka? Nám je to vlastně jedno, stačí, když dáme více gólů než soupeř," uzavřel.