19. 7. 2021 Petr Pavlík

Slavíček: Věřím, že kluci dostanou šanci v áčku

Dlouhé měsíce bez hokeje, navíc strávené mimo svůj kolektiv. Sparťanští junioři v průběhu uplynulé sezony absolvovali převážně jen individuální tréninky a nyní mají za sebou již společnou přípravu na suchu. „Všichni kluci odvedli skvělou práci,“ komentuje spokojeně asistent hlavního trenéra Tobiáš Slavíček.

Co bylo hlavním cílem suché přípravy?
Prvotním cílem letní přípravy byla dostatečná adaptace na zátěž po minulé sezoně, kdy jsme ve spolupráci s kondičním trenérem Martinem Šetelíkem připravili adaptační plán už dva týdny před startem společné přípravy. Cílů v letní přípravě bylo více. Nabrání svalové hmoty, zvýšení rozsahu kloubů, kompenzace svalových dysbalancí a rozvoj kondičních schopností. To vše v souladu s vývojem mladých hráčů. Individualizovali jsme přípravu například u hráčů, kteří měli různé zdravotní problémy.

V jakém režimu jste trénovali?
V době, kdy jsme odstartovali společnou přípravu, platila ještě některá bezpečnostní opatření. Trénovali jsme podle možností, venku po menších skupinách. V dalších dnech jsme se dostali i do vnitřních prostor. Brankáři měli speciální tréninky s koučem brankářů Petrem Přikrylem.

Využívali jste i ledovou plochu?
Ano, absolvovali jsme i několik tréninků na ledě, kde jsme pracovali na technice bruslení a jednoduchých herních činnostech jednotlivce s dovednostním trenérem Davidem Kalivodou. Samozřejmě nechyběly ani hry na malém prostoru či kondiční bruslení.

Jak dlouho jste v sezoně trénovali individuálně? Co vás překvapilo na začátku společné přípravy?
Přiznám se, že už přesně nevím. Jedna z věcí, kterou jsme sice trochu čekali, ale i přesto nás mile překvapila, byla chuť, se kterou kluci nastoupili do letní přípravy. Bylo na nich vidět, že jsou vděční být zase mezi svými, nehledě na neoblíbenost této fáze přípravy. Je to pro nás signál, že jsou skvělá parta, která bude držet při sobě. Celkově odvedli skvělou práci, protože příprava byla velmi náročná.

Jak probíhala v sezoně komunikace s hráči?
Po předčasném ukončení minulé sezony jsme najeli na individuální plány dle možností a schopností každého hráče. Někdo doma menší posilovnu má, někdo naopak ne. Z některých hráčů se stali mistři improvizace, kdy posilovali se vším, co měli po ruce. Dále kluci absolvovali dva online tréninky týdně, jeden posilovací a jeden kompenzační s fyzioterapeutkou Petrou Noskovou. Navíc dostali i sestříhaná videa z odehraných utkání: góly, akce, ale i například pár vtipných pádů.

Jak jste si zpětně ověřili, že hráči plní vaše pokyny?
Téměř denně všichni posílali videa svých tréninků z individuálních plánů. Vzájemná spolupráce mezi hráči a trenéry probíhala perfektně. Dalším ukazatelem bylo to, že všichni hráči přišli do společné přípravy opravdu výborně připraveni. Je vidět, že jsou odhodlaní bojovat za náš klub a odmakat v tréninku každou minutu.

Kolik hráčů nyní trénuje v juniorském týmu?
Letní přípravu s námi absolvovalo celkem čtyřiadvacet hráčů s tím, že dalších šest juniorů dostalo možnost se připravovat s A-týmem. Myslím si, že je to pro ně skvělá příležitost, jak zabojovat o své místo mezi nejlepšími. Věřím, že dostanou šanci v přípravných zápasech a budou moci se ukázat.

Kdy se mužstvo vrátí zpět na ledovou plochu?
Společnou přípravu na ledě jsme odstartovali v pondělí 19. července. Ranní tréninky vždy absolvují obránci a útočníci zvlášť, druhá fáze na ledě je už společná. Mimo led pracujeme také v posilovně, kde systematicky navazujeme na letní přípravu.

Jak se těšíte na úvodní přípravné duely?
Těšíme se moc. Přeci jen od posledního odehraného utkání uplynula už nějaká doba. Zkrátka se nemůžeme dočkat. Naše první přípravné utkání odehrajeme se Slavií a poté následují další zajímavé duely. Kluci jsou doslova hladoví po hokeji, věřím, že jim v tom nebude nic bránit.


FOTO: Juniorský hokej

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, v Berouně nás čeká Kladno

Billa Cup se vrací s československou účastí

Horák: Úžasná atmosféra! Kořen chytal parádně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!