1. 4. 2005 Prvoslav Duben

Slávisté budou chodit na Spartu!

Ve čtvrtek v sedm večer se ve VIP salónku holešovické T-Mobile Areny uskutečnila tisková konference, na které před zraky překvapených novinářů kromě ředitele a předsedy představenstva Sparty Luboše Koželuha vystoupil nečekaně též slávistický boss Vladimír Růžička. Informace, které oba manažeři vzápětí zveřejnili, všem přítomným doslova vyrazily dech.
"Letošní rok byl pro Spartu v mnohém zlomový," načal tiskovou konferenci Luboš Koželuh. "Přinesl nám dvě nepříjemnosti. Jednak jsme po mnoha letech nepostoupili do semifinále," připomněl ředitel Sparty sportovní neúspěch, "a pak nás triumfli slávisté. Ještě loni jsme hráli v největší a nejslavnější hokejové aréně u nás, zatímco slávisté se tísnili v té jejich, Vláďa promine, garáži," rýpnul si Koželuh. "Náplastí nám byl alespoň zisk titulu mistra Prahy, i když to tedy bylo o fous."

"Letos se Slavia přestěhovala do supermoderní Sazka Areny," pronesl Koželuh zamračeně a připomněl, že kromě komfortu pro diváky Slavia výrazně trumfla Spartu i v návštěvnosti a že jí také přetáhla neutrální diváky, kteří nikomu nefandí, ale jen chtějí zajít na hokej. "To se musí změnit, a také se to změní," řekl rázně Koželuh.

Hned vyvrátil fámy, které se nesou hokejovou veřejností, o uvažovaném stěhování Sparty do Sazka Areny. "Do Vysočan se stěhovat nebudeme. Sparta má domov tady, v Holešovicích, a tady bude hrát i nadále. Rozhodli jsme se provést rozsáhlou rekonstrukci T-Mobile Areny, aby se pohodlím a možnostmi pro diváky i novináře přiblížila Sazka Areně," odhalil strategický plán sparťanský šéf.

Poté si vzal slovo dosud tiše sedící Vladimír Růžička. "Že se bude modernizovat T-Mobile Arena nás zaujalo. Náš první rok v Sazka Areně byl jakousi zkušební dobou, a my jsme se rozhodli, že tam už hrát nechceme. Důvody jsem panu Hušákovi osobně sdělil, on je pochopil a dohodli jsme se, že si je necháme pro sebe," vysvětlil Růžička. "Stěhovat se zpět do Edenu, to by jistě naši skalní fandové přivítali, ovšem byl by to jistý krok zpátky," vysvětlil Růžička. "Jak co se týče komfortu, tak kapacity. Tady Luboš Koželuh nám v naší těžké situaci nabídl pomocnou ruku, a my si toho velmi vážíme."

"Ano, nabídl jsem Vláďovi, že pokud bude chtít, může hrát Slavia své zápasy u nás," potvrdil Koželuh. Růžička navíc poodkryl ekonomickou stránku spolupráce. "Zatímco v Sazce nám ze vstupenek skoro nic nezůstane, tady by vše zůstalo nám, pronájem bychom měli dokonce úplně zadarmo," řekl Růžička. "Skanska tu rekonstrukci Spartě udělá lacino."

Ovšem nejenom ekonomické důvody přivedly Slavii do Holešovic. "Mám tady na to místo hezké vzpomínky z mistrovství v pětaosmdesátém. Když sem do sportovky vejdu, dýchne na mě celá naše hokejová historie," rozplýval se Růžička, a v zápětí se zakřenil: "Se sterilní Sazka Arenou se to vůbec nedá srovnat. Navíc je to asi opravdu chrám zasvěcený prohrám," připomněl Hofbauerův citát trenér Slavie i reprezentace. "Vybouchli jsme tam loni ve finále se Zlínem, pak jsme vylítli s Amerikou, a teď ten Liberec. Už tam nechci."

"Bude to pro nás skutečně čest hostit u nás naše vršovické přátele," ještě jednou vysekl poklonu Koželuh. "Snad nebude slávistům moc vadit, když budou hrát své zápasy od půl čtvrté. Večer tu mají naši žáci tréninky, jinak to nejde, přes den jsou ve škole."

Upozornění: tento příběh je smyšlený a případná podoba děje nebo postav s realitou je čistě náhodná.. -rv-

Další senzace: