3. 12. 2018 Martina Nová

Sledge hokejisté se představí dvakrát doma

Sparťanské sledge hokejisty čeká před koncem roku poslední dvojice utkání. Oba dva zápasy odehrají na domácí půdě a půjde o velmi atraktivní střetnutí. Nejprve v sobotu 8. prosince od 16.15 hostí mistrovský Zlín, který už v sezoně dokázali porazit. O den později v neděli 9. prosince od 11.15 se na ledu Škoda Icerinku představí Studénka, která je jedním z dvojice týmů, na který Sparta dosud nestačila. Přijďte Pražany podpořit na zimní stadion ve Strašnicích!

Mustangové zastavili sparťanskou mašinérii

Pražané zakončovali první polovinu sezony na domácím ledě, kde vyzvali pardubické Mustangy. Domácí doplatili hlavně na vražedné útočné duo Kubeš-Hering, které mělo prsty ve všech třech obdržených gólech Sparty. Velkou roli hrál i sparťanský brankář Vápenka, jenž zneškodnil několik nebezpečných akcí Pardubic. Pražané naopak dokázali soupeřova gólmana pokořit jen jednou, a tak šťastnější byli hostující fanoušci, kterých na ochozu Škoda Icerinku nebylo málo a konkurovali domácímu publiku.

„Pardubice byly určitě lepší, byly pohyblivější. My jsme se nemohli srovnat se změnami, které jsme museli před zápasem udělat kvůli drobným zraněním. Byli lepší, zasloužili si vyhrát. Na druhou stranu i my jsme měli šance, ale bohužel netrefujeme bránu a vyhoříme tím. V třetí třetině už jsme ztráceli i fyzicky, zkusili jsme alespoň přeskupit řady, ale bohužel jsme inkasovali namísto vyrovnání. Pardubice zaslouženě vyhrály," hodnotil zápas kapitán Sparty Jiří Krupička.

Následující den se sparťané vydali na odvetný zápas ve Východních Čechách, kde mohli Mustangům oplatit porážku na domácím ledě. Jenže útočná síla Pardubic znovu zafungovala a Mustangové opět Pražany porazili 3:1. „Oproti včerejšku jsme podali lepší výkon, přesto ale Pardubice dokázaly svou kvalitu a potrestaly naše chyby. Vyhrál o něco lepší tým, my jsme bohužel už stihli jenom snížit," řekl po utkání Jiří Krupička, který je také hrajícím trenérem. Sparta tam v důsledku bezbodového víkendu klesla tabulkou na čtvrtou pozici, kde má shodně 12 bodů jako třetí Studénka.

V sobotu přijede čtyřnásobný obhájce titulu

Zlín je ve sledge hokeji veliký pojem. A to nejen v České republice, ale také v Evropě. Kromě toho, že Zlínští vyhráli čtyřikrát v řadě mistrovský titul a jsou momentálně i nejlepším týmem Para hokejové ligy, mají také na kontě úspěchy z mezinárodních konfrontací. Na zářijovém domácím turnaji LAPP CUP 2018 porazili tým z Itálie, Norska, Německa, Rakouska i Švédska. O rok dříve ovládli také Malmö Open.

V aktuálním ročníku odehrál Zlín sedm zápasů a z toho jen jednou nevyhrál. Jediným pokořitelem zůstává právě Sparta, která si ze sledge hokejové kolébky odvezla plný počet tří bodů na vítězství 3:1. Naposledy zvítězili Zlínští až v samostatných nájezdech, když se představili na ledě Studénky, ve zbylých případech vyhráli po základní hrací době. Celkové skóre mají 37:16 a suverénně vstřelili nejvíce gólů.

Nedělní poledne přinese zápas se Studénkou

Městečko s necelými deseti tisíci obyvateli v Moravskoslezském kraji se stává elitním týmem České para hokejové ligy. V sezoně 2017/2018 obsadila celkově šesté místo, nicméně momentálně jí patří třetí příčka v tabulce se shodným počtem bodů jako má Sparta, na druhé místo, které okupují Pardubice, ztrácí čtyři body, na vedoucí Zlín pět. Navíc Studénka prohrála jen dvakrát ze sedmi utkání.

Od začátku ročníku kosila své soupeře hlavně v samostatných nájezdech, jediný Litvínov pokořila rozdílem třídy. V dovednostní disciplíně si smlsla na Karlových Varech, Pardubicích, Olomouci a také Spartě. Až poslední hrací víkend přišla stopka v podobě Zlínu. Nejprve na ledě mistra padli sledge hokejisté Studénky 3:4 a den poté už doma poprvé v sezoně prohráli v nájezdech – 5:6sn.

Domácí stadion sledge hokejové Sparty:

ŠKODA ICERINK

Přetlucká 3422/23
10 000 Strašnice

Trasa:

TRAM: zastávka Na Padesátem, linky 22, 26

METRO: stanice SKALKA, metro A

AUTO: Jižní spojka, směr CENTRUM, sjezd STRAŠNICE

Jižní spojka, směr ÚSTÍ N. LABEM, sjezd HOSTIVAŘ

BUS: zastávka Sídliště Skalka, linka 138

FOTO: Jaroslav Kvapil/hokej.cz, cs.wikipedia.org

Dnes začíná předprodej na zápas s Kometou