17. 9. 2018 Jakub Kudláč

Sledge hokejistům v sobotu začíná sezona!

Sledge hokejisté pražské Sparty se chystají na další sezonu Para hokejové ligy. Na její úvod přivítají v sobotu 22. září na domácím ledě ve Škoda Ice Rink aréně Olomouc. Hrající trenér Pražanů Jiří Krupička ví, že jeho tým nečeká nic lehkého, každopádně rád by si v sezoně 2018/2019 zahrál play off.

Po sedmi letech hlásí sledge hokejisté Sparty trvalý návrat do Prahy, sezónu by měli celou odehrát ve zbrusu nové Škoda Ice Rink aréně ve Strašnicích. "Jsme naprosto spokojení, konečně budeme hrát doma v krásné hale. Doufáme, že to naláká i lidi, aby nás došli občas podpořit," řekl Jiří Krupička, momentálně hrající trenér HC Sparta Praha sledge hokej. Po dvou sezonách totiž u klubu skončil trenér Jan Katauer. "Bohužel se mu trénování nepodařilo skloubit s jeho prací. Momentálně tedy nějakým způsobem vedu tréninky já, každopádně doufáme, že je to pouze nouzový model," pověděl Krupička.

2
Tolik mistrovských titulů získali sparťanští sledge hokejisté, bylo to v letech 2006 a 2007.

Pražané jsou na úvodní duel nové sezony mimořádně dobře připraveni. "Trénujeme již od půlky června, před dvěma týdny jsme navíc absolvovali čtyřdenní soustředění, na kterém jsme po dobu čtyř dní trénovali dokonce dvakrát denně," popsal Jiří Krupička.

Jeho tým čeká premiéra na domácím ledě v sobotu 22. září, hraje se od 16:30 hodin, přijede Olomouc. "Je to první zápas sezony, takže se ukáže, jak na tom jsme. Loni to byly s Olomoucí velmi těžké zápasy, čekáme to samé i letos. Po loňském zisku bronzové medaile bychom si rádi opět zahráli letos play off," nastínil plány Krupička, jehož celek se k jistotě vyřazovacích bojů bude muset dostat mezi čtyři nejlepší kluby ze sedmi.

Rozpis zápasů Para hokejové ligy 2018/2019:

1. kolo: sobota 22. 9. - HC Sparta Praha sledge hokej - SOHO Olomoučtí Kohouti
2. kolo: sobota 6. 10. - SHK LAPP Zlín  - HC Sparta Praha sledge hokej
3. kolo: neděle 7. 10. - HC KES Studénka - HC Sparta Praha sledge hokej
4. kolo: sobota 27. 10. - SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej
5. kolo: neděle 28. 10. - HC Sledge hokej Litvínov - HC Sparta Praha sledge hokej
6. kolo: sobota 17. 11. - HC Sparta Praha sledge hokej - SHK Mustangové AUTO IN
7. kolo: neděle 18. 11. - SHK Mustangové AUTO IN - HC Sparta Praha sledge hokej
8. kolo: sobota 8. 12. - HC Sparta Praha sledge hokej - SHK LAPP Zlín
9. kolo: neděle 9. 12. - HC Sparta Praha sledge hokej - HC KES Studénka
10. kolo: sobota 5. 1. - SOHO Olomoučtí Kohouti - HC Sparta Praha sledge hokej
11. kolo: sobota 2. 2. - HC Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks Karlovy Vary